Kiedy Disney+ zawita do Polski? Są nowe informacje

Stanisław Odoj Seriale Publikacja: 10.03.2020, 18:23 Aktualizacja: 10.03.2021, 18:53
Na stronie The Walt Disney Company pojawiła się pewna informacja o tym, kiedy Disney+ wystartuje w poszczególnych europejskich krajach. Przez chwilę Polska również widniała na liście, ale szybko zniknęła z wpisu. Co ogłoszono w oficjalnym komunikacie i co wiadomo na temat polskiej premiery?
disney plus screen strony
7 Udostępnień

Polska usunięta z komunikatu Disney+!

24 marca platforma streamingowa ma wystartować w następujących krajach: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Austrii, Szwajcari, a latem 2020 roku w Belgii i krajach nordyckich. Na liście przez chwilę widniała Polska, ale Disney szybko usunął tę informację i w komentarzu dla portalu Komputer Świat zadeklarował, że w Polsce zgodnie ze wcześniejszymi informacjami o Disney+ pojawi się dopiero w 2021 roku. Skąd w takim razie pojawił się błąd? Może Disney jednak szykuje dla polskich odbiorców miłą niespodziankę.

W Wielkiej Brytanii serwis kosztuje w preorderze 50 funtów za rok. Później cena wzrośnie do 60 funtów rocznie lub 6 funtów miesięcznie. Przeliczając, jest to około 30 zł miesięcznie, czyli cena brytyjskiego Disney+ jest konkurencyjna wobec polskiego Netflixa. Wygrywa nadal HBO GO, którego którego abonament po ostatniej podwyżce z listopada 2020 wynosi 24,90 zł. Być może Disney zdecyduje się uruchomić usługę w naszym kraju w jeszcze niższej cenie.

Co będzie można zobaczyć na Disney+ w Europie?

To, co można będzie zobaczyć na Disney+, nie jest wcale tak oczywiste. Disney w Europie udostępnił wiele z posiadanych treści Netflixowi, więc możliwe, że nie wszystkie nominalnie disneyowskie treści będą od razu dostępne. Konieczne będzie odczekanie, aż umowy licencyjne Netflix wygasną. Dlatego też europejska oferta platformy różniła będzie się od oferty Disney+ w USA. Nadal będzie jednak olbrzymia!

Platforma w oficjalnym komunikacie deklaruje, że 24 marca użytkownicy będą mieli dostęp do ponad 500 filmów, 350 seriali i 26 nowych, dostępnych wyłącznie na Disney+ exclusive’ów. Oprócz filmów i seriali od Disneya, Pixara, Marvela i Star Wars w serwisie będzie można cieszyć się m.in. treściami od National Geographic. Na liście planowanych produkcji znajduje się także mnóstwo remake’ów i rebootów. Disney+ ma zamiar odnowić takie klasyki jak chociażby Kevin sam w domu.

Cóż, nikt nie ma wątpliwości, że w swojej bogatej historii ta korporacja zgromadziła naprawdę pokaźną liczbę praw autorskich do kultowych produkcji. Czy to wystarczy by zagrozić dotychczasowym liderom rynku? Tego właśnie się obawiają, o czym świadczyć może rozwijanie ich oferty o animacje niekojarzone z Disneyem. W ofercie Netflix na marzec 2020 znalazła się kolejna porcja filmów studia Ghibli takich jak Księżniczka Mononoke czy Spirited Away: W krainie Bogów.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments