Koch Media kupuje Flying Wild Hog. Polacy jednym z 13 studiów, które przejęło Embracer Group

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 18.11.2020, 10:13 Aktualizacja: 18.11.2021, 10:13
Twórcy Shadow Warriora dotychczas nie mieli jednego wydawcy, a każdy projekt realizowany był ze współpracy z innym, większym podmiotem, który odpowiadał za finansowanie gry. To zmieniło się dziś rano, gdy w świat poszła informacja o tym, że Koch Media stało się właścicielem Flying Wild Hog. Polskie studio dołączyło tym samym do jednej z większych grup wydawniczo-producenckich w Europie.
0 Udostępnień

Końcówka 2020 roku zakupami w branży growej stoi

Kolejne zakupy z ramienia spółek należących do Embracer Group AB nie są niczym niezwykłym – w zeszłym roku THQ Nordic przejęło czeskie Warhorse (twórcy Kingdomcome Deliverance), szwedzkie Tarsier (Little Nightmares), a także prawa do marki Kingdoms of Amalur: Reckoning. Poskutkowało to wydaniem remastera tej ostatniej gry kilka miesięcy temu, choć trzeba przyznać, że sam oryginał, który ukazał się w 2012 roku, nie był najwyższych lotów.

Tego samego nie można z pewnością powiedzieć o Shadow Warriorach stworzonych przez Flying Wild Hog – obie części zebrały pozytywne oceny, a w 2021 roku ma ukazać się trójka z myślą o komputerach osobistych i konsolach (nie wiadomo jeszcze których dokładnie). Okazuje się jednak, że polskie studio już teraz ma do podzielenia się ze światem ciekawą wiadomością. Jak podano w informacji prasowej, Flying Wild Hog stało się częścią Koch Media, czyli jednej z firm należącej do wspomnianego już Embracer Group AB, giganta wydawniczego skupiającego się wokół gier średniobudżetowych. Według danych transakcja opiewała na 137 milionów dolarów.

Zakup polskiego dewelopera był częścią większej transakcji Embracera – jak zauważyło Gematsu, firma przejęła łącznie 13 nowych studiów, dodając do swojego portfolio 11 kolejnych marek.

Samo Flying Wild Hog składa się obecnie z trzech studiów (do Warszawy dołączyły Kraków i Rzeszów odpowiednio w 2016 i 2018 roku), które zatrudnia 260 pracowników. Oprócz wspomnianego już Shadow Warriora 3 tworzonego we współpracy z Devolver Digital, deweloperzy zajmują trzema innymi projektami, które do tej pory nie doczekały się oficjalnej zapowiedzi. Wiadomo jedynie, że jeden z nich powstaje we współpracy z Jagex, a drugi z francuskim Focus Home Interactive, a premiera wszystkich tych tytułów zaplanowana jest na lata 2021/22.

To tylko część zakupowego 2020 roku w branży growej – Microsoft pod koniec września przejął Bethesdę, a w zeszłym tygodniu pojawiły się plotki, że Gigant z Redmond planuje kolejne zakupy, ale tym razem w Japonii.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments