Koei Tecmo ogłosiło przerwę od Nioha. Studio z zapowiedziami na przyszły rok

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 30.12.2020, 14:26 Aktualizacja: 30.12.2021, 14:27
Japońskie studio Koei Tecmo ma na swoim koncie kilka naprawdę dobrych produkcji, w ostatnich latach jednak dało się poznać szerokiej społeczności głównie za sprawą souls-like'a Nioh. W tym roku doczekaliśmy się drugiej części gry na PS4, a twórcy przygotowują premierę wersji produkcji na komputery osobiste. Deweloperzy zapowiadają jednak, że na razie nie mają w planach dalszego rozwoju tej serii.
kiedy premiera nioh 2?
0 Udostępnień

Nioh bez kolejnej części i dodatków

Choć seria Nioh jest stosunkowo młoda (ma raptem trzy lata), to już zdążyła zdobyć spore grono fanów, a krytyczny i komercyjny sukces drugiej części, wydanej w tym roku tylko na PlayStation 4, sugerują, że studio dalej będzie rozwijać swojego souls-like’a. Tak się jednak nie stanie, o czym poinformowali deweloperzy ze studia Koei Tecmo na łamach japońskiego magazynu Famitsu (via Gematsu). Deweloperzy dalej mają zamiar tworzyć produkcje nawiązujące do kultury Kraju Kwitnącej Wiśni, ale w obrębie innych serii należących do firmy.

Nie oznacza to jednak, że zapowiedziane w listopadzie port dwójki na komputery osobiste oraz remaster obu części na PlayStation 5 nie powstaną. Fumihiko Yasuda, reżyser gry, podkreśla, że prace nad rozwojem drugiej części zostały już zakończone (gra dostała m.in. DLC z trybem fotograficznym), jednak dotychczas zapowiedziane elementy związane z Niohem ukażą się zgodnie z planem. Przerwa w tym kontekście oznacza brak kolejnej pełnoprawnej części czy dużego dodatku.

Co dalej z Koei Tecmo?

Oczywiście deweloperzy mają zamiaru całkowicie zrezygnować z tworzenia dalszych gier. Hisashi Koinuma, jeden z szefów studia, podkreśla, że Koei Tecmo dalej będzie skupiać się na rozwoju swoich dotychczasowych marek, by cieszyły się one jeszcze większą popularnością zarówno w Japonii, jak i w innych zakątkach świata.

Nie zdradzono przy tym konkretów, a tylko zasugerowano, że w przyszłym roku spodziewać możemy się kilku zapowiedzi związanych z seriami Dynasty Warriors, Atelier, Fairy Tail oraz Atelier Ryza. Pozostaje zatem czekać na dalsze informacje o wspomnianych tytułach, a ja odsyłam do naszej recenzji Nioha 2 autorstwa Michała Maysy.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments