Nioh 2: sprawdź oceny w dniu premiery i dowiedz się wszystkiego o grze

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 13.03.2020, 12:15 Aktualizacja: 25.03.2021, 10:05
Już 13. marca na konsole PlayStation 4 trafia Nioh 2. W dzień premiery dostępne są liczne recenzje gry z przedpremierowych egzemplarzy. Wygląda na to, że Team Ninja stanął na wysokości zadania, bowiem średnia ocen produkcji na start wynosi 86/100. Warto zapoznać się więc także ze wszystkimi informacjami na temat mocno wyczekiwanego prequela przygotowanego przez japońskie studio Team Ninja.
wśród broni z nioh 2 znajdą się toporki
18 Udostępnień

Z tego artykułu o premierze Nioh 2 dowiesz się:

Nioh 2 – w marcu premiera na konsoli, jesienią na PC

Wszyscy fani piekielnie trudnych gier akcji wzorowanych na kultowych Dark Soulsach będą mieli w marcu kolejną okazję do wykazania swoich umiejętności kompulsywnego wciskania przycisków pada oraz finezyjnego obracania gałkami. Już 13 marca ma bowiem miejsce premiera Nioh 2 na PS4. Tytuł ukaże się także w wersji PC, lecz zgodnie z wieloma źródłami i powtarzającymi się w obiegu społecznym komunikatami nastąpi to najprawdopodobniej dopiero w listopadzie.

w nioh 2 strzelać będziemy także z łuku

Omawiana w niniejszym tekście pozycja oczywiście to kontynuacja Nioh, dobrze przyjętego na rynku produktu od Team Ninja, studia mającego w swoim dorobku takie serie jak Ninja Gaiden czy Dead or Alive. Zręcznościowa gra akcji z silnie zarysowanymi elementami RPG ukazała się na PlayStation 4 w lutym 2017 roku (i nieco ponad pół roku później na PC), zatem wypuszczenie w nieco ponad dwa lata sequela stanowi potwierdzenie, że zyskała sympatię u wielu graczy i nie należało zbyt długo zwlekać z przygotowaniem kolejnej części.

Przedpremierowe recenzje pełne zachwytów

W dzień premiery Nioh 2 dostępnych jest już mnóstwo recenzji, które zostały napisane na podstawie wersji przedpremierowych oraz doświadczeń z przeprowadzanych dotychczas testów beta. W agregacie Metacritic zostało zebranych aż 59 profesjonalnych recenzji Nioh 2! Średnia ocen gry wynosi w dniu premiery 86/100. Oznacza to, że mamy do czynienia z naprawdę jakościową produkcją.

Co przypadło do gustu ogrywającym tytuł przed premierą? Przede wszystkim głębia produkcji oraz znaczące ulepszenie w stosunku do pierwszej części, przy pozostawieniu najciekawszych mechanik i wyróżników z oryginalnego Nioh. Wybrane oceny z recenzji poszczególnych portali prezentują się następująco:

 • Gameplanet – 100/100
 • GameSpew – 100/100
 • Wccftech – 96/100
 • PlayStation Universe – 95/100
 • IGN – 90/100
 • TheSixthAxis – 90/100
 • GamesRadar+ – 90/100
 • Destructoid – 90/100
 • Game Informer – 85/100
 • GameSpot – 80/100
 • Game Rant – 80/100
 • Push Square – 80/100
 • Daily Star – 80/100
 • USgamer – 70/100

W naszej recenzji Nioh 2 tytuł dostał solidne 7/10, co plasuje się na poziomie najsłabszej oceny z portali zagranicznej. Recenzent USgamer podkreślał, że bogactwo gry może być złudne. Według autora tekstu zasypywani jesteśmy po prostu mnóstwem statystyk oraz czynników wpływających na nie.

Poznajmy historię Japonii, czyli o fabule Nioh 2

Niedawno pisaliśmy o przewidzianej na ten rok premierze Ghost of Tsushima z akcją rozgrywającą w XIII-wiecznej Japonii. W przypadku zapowiadania Nioh 2 pozostajemy w Kraju Kwitnącej Wiśni, lecz punkt na osi czasu przesuwamy do przodu o trzy wieki – historia dzieła od studia Team Ninja toczy się bowiem w 1555 roku (czyli przed wydarzeniami opowiedzianymi jedynce) i w fikcyjnym odpowiedniku okresu Sengoku.

W dziejach państwa ze stołecznym Tokio jest to dość burzliwy czas, pełen sporów oraz niosący wiele przemian społecznych. Nic zatem dziwnego, że zdaniem twórców gier stanowi świetny materiał na zajmującą fabułę.

Protagonista, w którego się wcielimy, jest dość specyficzny – cechuje go bowiem bycie w połowie człowiekiem oraz w połowie yōkai, czyli stworzeniem wywodzącym się z japońskiej mitologii oraz tamtejszych wierzeń ludowych. Być może właśnie ze względu na połowiczne bycie istotą ludzką główny bohater Nioh 2 jest postacią pozytywną, ponieważ w generalnym ujęciu wspomniane potwory to negatywne charaktery i podstawowym zadaniem jest je unicestwić.

Oczywiście złymi lokai na graczy czekają także starcia z innymi samurajami, demonami czy bossami. Najtrudniejsze zmagania mają się odbywać w Dark Realm – środowisku, z którego wywodzą się rozmaite bestialskie oraz mroczne istoty.

Kreator postaci w Nioh 2, czyli tworzymy własną postać

Twórcy ze studia Team Ninja zapowiadają, że Nioh 2 ma oferować zdecydowanie więcej niż jego poprzednik. Jednocześnie wraz z ilością ma pójść w parze także jakość. Pomimo że od czasu jedynki minęły dopiero dwa lata, to przy dzisiejszych możliwościach technologicznych wydaje się to być wystarczającym czasem, aby rzeczywiście móc rozbudować lub usprawnić graficznie pewne rzeczy.

nioh 2 otwarta beta

Jedną z najważniejszych zmian i zarazem jedną z pierwszych, na które trafimy po rozpoczęciu przygody z Nioh 2, jest kreator postaci. W pierwszej części serii nie mogliśmy stworzyć własnego bohatera i należało korzystać z gotowych szablonów. Teraz autorzy gry postanowili nas miło zaskoczyć i zaproponować użytkownikom modyfikowanie wizerunku ich protagonisty oraz wybór płci.

Opcji będzie całkiem sporo i kreator bohatera może być czymś, co już na samym starcie znacząco wydłuży nam rozgrywkę. Zwłaszcza w przypadku osób, które lubią pobawić się w modelowanie twarzy, dobieranie konkretnego odcienia skóry, typu fryzury albo brody, a nawet ustawianie długości nosa czy położenia oczu. Jeżeli chcemy z naszym wojownikiem spędzić co najmniej kilka godzin, to zadbajmy o to, aby nam się zwyczajnie podobał.

Grę znamy dobrze dzięki otwartej becie i gameplayom

Wczesna wersja rozgrywki w NiOh 2 została zaprezentowana przez twórców już w maju 2019 roku. Nasze zmagania w graficznym trybie trójwymiarowym najwyższej jakości obserwować będziemy z perspektywy trzeciej osoby. Według zapowiedzi możemy liczyć na dopracowane w szczegółach scenerie oraz bardziej szczegółowy wizerunek nie tylko protagonisty, lecz także szeregu przeciwników. Doskonale widać było to na różnorodnych gameplaych NiOh 2 z ostatnich dni, gdy do znanego nam obrazu gry dołączyły kilkugodzinne nagrania z otwartych testów wersji beta.

Poza kreatorem postaci zmianie w stosunku do poprzedniej części ulegnie także sam poziom grania. Z jednej strony twórcom zależało, aby urozmaicić techniki walki i dać grającym większe pole do popisu i wykazania się refleksem, zręcznością, dynamiką poruszania czy przede wszystkim umiejętnym posługiwaniem bronią.

Z drugiej skoro użytkownicy mogą liczyć na więcej i mieć w posiadaniu lepiej rozwiniętego bohatera, to niech tak samo silniejsi i bardziej wszechstronni będą ich rywale. Za wiele zgryzoty graczy w Nioh 2 odpowiedzą oczywiście bossowie. Reasumując, poziom trudności w Nioh 2 ma być zdecydowanie wyższy niż w jedynce, a z każdym kolejnym etapem opowieści będzie tylko rósł.

kiedy premiera nioh 2?

Naturalnie twórcy poszerzyli także zestaw możliwych w użyciu broni oraz repertuar specjalnych zdolności, z których będzie mógł (w zależności od rozwoju) korzystać nasz bohater. Co istotne – w przypadku protagonisty nowość stanowi możliwość przemiany w demona. Wspomnieliśmy już, że postać grającego to w połowie człowieka, a w połowie yōkai, i to właśnie ze względu na tę połowiczną stronę bycia mitycznym stworzeniem, będziemy mogli przeobrazić się w nadnaturalną istotę.

W trakcie rywalizacji korzystać będziemy głównie z białej broni, a zmianie nie uległy postawy bojowe – wysoka, średnia oraz niska. Do dyspozycji pozostaną m.in. miecz, topory, włócznia, tonfa czy typowo japońskie ostrza jak kusarigama albo ōdachi. Nie powinno zabraknąć także zdolności magicznych oraz trucizn, a należy pamiętać także o rozwijaniu bardziej fizycznych umiejętności jak skradanie się czy zwinność.

Nioh 2 – zagramy indywidualnie lub z kolegą, czyli o trybie multiplayer

Podobnie jak w pierwszej części serii także w Nioh 2 nie zabraknie opcji gry wieloosobowej. Tryb multiplayer przeznaczony będzie dla maksymalnie trzech użytkowników. Będą oni mogli przemierzać świat gry obok siebie w trybie co-op.

Jeżeli jednak zabraknie nam kogoś do współpracy, a nie chcielibyśmy dłużej grać w pojedynkę, to na ratunek przychodzi możliwość skorzystania z towarzyszy sterowanych przez sztuczną inteligencję. Asynchroniczny tryb multiplayer w Nioh 2 przemieni innych graczy oraz stworzonych przez nich bohaterów w pomocników Hideyoshiego.

Cena za grę, edycja specjalna, oferta przedpremierowa

Nioh 2 to na tyle głośna nowość na rynku, że nie mogło zabraknąć wydań specjalnych oraz ofert przedpremierowych. Obecnie opcja zakupu gry jest już aktywna na stronie sklepu PS Store.

Za standardową wersję Nioh 2 zapłacimy 289 złotych. Warto nie zwlekać z dokonaniem transakcji i rozważyć kupno gry już teraz. Zamówienie przedpremierowe oferuje bowiem rozmaite dodatki:

 • zestaw zbroi hordy demonów,
 • amulet Sudama Netsuke,
 • motyw na PS4,
 • zestaw awatarów PSN na PS4.

potwory w nioh 2 pochodzą z bogatego bestiariusza

Te same bonusy obowiązują w przypadku przedpremierowego zakupu cyfrowej edycji Deluxe. Pośpiech jednak nie jest tak wymagany, ponieważ zgodnie z informacjami na stronie sklepu, Deluxe Edition i tak zawiera większość z wymienionych powyżej bonusów. Oczywiście w przypadku wydania kosztującego 379 złotych nie są to jedyne dodatki. Na Deluxe Edition składają się bowiem:

 • przepustka sezonowa,
 • bronie hordy demonów,
 • amulet Kodama Netsuke,
 • motyw na PS4,
 • zestaw awatarów PSN na PS4.

Warto też przypomnieć, że twórcy Nioh 2 już pracują nad produkcją na PlayStation 5. Nie znamy bliższych szczegółów ani nawet tytułu ich kolejnej gry, ale Team Ninja ma od nas spory kredyt zaufania!

Fot. Sony.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments