Twórcy Nioh 2 stworzą kolejną grę już na PS5

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 19.02.2020, 10:00 Aktualizacja: 19.02.2020, 10:00
Team Ninja zdradza swoje plany na najbliższy czas. Wszyscy niecierpliwie czekamy na marcową premierę NiOh 2 na konsole, tymczasem zespół krótko po tej premierze i następnie premierze gry także na PC, nie będzie osiadał na laurach. Team Ninja chce szybko skorzystać z możliwości nowej generacji konsol i wyprodukować nową grę już na PlayStation 5.
Twórcy Nioh 2 stworza kolejna gre juz na PS5
8 Udostępnień

Team Ninja obiecuje nową serię gier na PS5

Twórcy Nioh 2 w wywiadzie dla serwisu Eurogamer obiecali, że ich kolejna produkcja zostanie przygotowana już na konsole PlayStation 5. Wstępna oficjalna data premiery PS5 to święta 2020. Tymczasem premiera Nioh 2 zadebiutuje 13 marca 2020 roku na PlayStation 4, a w listopadzie trafi na PC.

W tym wszystkim Team Ninja cały czas myśli o kolejnych produkcjach, które mają być już dedykowane najnowszej na rynku konsoli. – Wierzę, że nowa konsola przyniesie nowe możliwości. I chcielibyśmy stworzyć nową grę, nową własność intelektualną dla PlayStation 5. Stworzyliśmy serię Nioh na PS4 i chcielibyśmy zrobić to samo na PS5 – stwierdził szef studia Yosuke Hayashi.

Pierwsza seria Team Ninja była dużym sukcesem. Trzy lata po wydaniu jej pierwszej części (której premiera miała miejsce w lutym 2017) sprzedaż sięgnęła 3 mln egzemplarzy. Oczekiwania dotyczące Nioh 2 są oczywiście o wiele większe.

Jak idą im prace nad Nioh 2?

Jeszcze niedawno Nioh był jedną z dwóch darmowych gier dostępnych w PS Plusie w listopadzie. Tymczasem prace nad NiOh 2 idą pełną parą – w końcu gra ma zadebiutować na konsolach już w marcu. Gracze mieli już szansę zapoznać się z produkcją w listopadzie 2019 roku podczas otwartych testów beta.

Nioh 2 to prequel dobrze przyjętego soulslike’a z 2017 r. W tej produkcji gracze wcielą się w pół-demona, pół- człowieka, który walczy z samurajami oraz nadprzyrodzonymi istotami. Akcja gry została osadzona przed wydarzeniami opowiedzianymi w poprzedniej części serii. Premiera Nioh 2 będzie miała miejsce 13 marca 2020 roku.

Źródło: Eurogamer, cogconnected.com

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments