Nioh 2: The Tengu’s Disciple. Premiera DLC już dziś!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 30.07.2020, 8:13 Aktualizacja: 30.07.2021, 8:50
Do gry trafił już tryb fotograficzny, który pozwoli fanom uchwycić najciekawsze momenty z rozgrywki. Twórcy Nioh 2 wypuścili go w ramach przygotowań do premiery The Tengu's Disciple, pierwszego DLC ciepło przyjętej gry akcji. W dzień ukazania się dodatku możemy prześledzić zmiany na gameplayach z japońskich serwisów.
tryb fotograficzny w Nioh 2 ma wiele opcji
4 Udostępnień

Premiera Nioh 2: The Tengu’s Disciple na gameplayach

Dzień przed zapowiedzianą na 30 lipca 2020 roku premierą The Tengu’s Disciple, czyli pierwszego DLC do Nioh 2, w japońskich serwisach pojawiły się gameplaye poświęcone najnowszemu dodatkowi do świetnie przyjętej gry akcji wydanej w marcu. Swoje zapisy rozgrywki opublikowały IGN Japan, Famitsu oraz Dengeki Online.

Kolejne filmiki prezentowali będziemy w toku niniejszego artykułu. Premiera The Tengu’s Disciple zasługuje bowiem na nieco szerszy opis. Gra Team Ninja, obecnie dostępna jedynie w wersji na PS4, należy do najlepiej ocenianych gier na konsolę Sony w 2020 roku. Jak twierdzą producenci, dzięki nowemu contentowi może być jeszcze lepsza, choć dodatkowa zawartość nie przyniesie rewolucyjnej metamorfozy.

Jakie zmiany zapowiedział już Team Ninja?

Zapowiedź nowego DLC do Nioh 2 pojawiła się na blogu Sony już jakiś czas temu. – Jestem szczęśliwy, mogąc zapowiedzieć pierwszy z trzech DLC do Nioh 2 o nazwie The Tengu’s Disciple, który odpalony zostanie 30 lipca. W ramach bonusu przygotowaliśmy świeże tapety zainspirowane nadchodzącym dodatkiem, abyście nie znudzili się oczekiwaniem na nowy rozdział gry, który pojawi się w lipcu – napisał w niej Tom Lee, Creative Director w studiu Team Ninja.

Jakie plany na dodatki do Nioh 2 roztacza firma? W ciągu kilku następnych miesięcy ukazać mają się trzy spore DLC, które przyniosą:

  • kolejne rozdziały fabularne,
  • nowych yokai,
  • srogich bossów,
  • duchy opiekuńcze,
  • nowe umiejętności,
  • świeże zbroje i bronie.

Premiera The Tengu’s Disciple nie przyniesie więc szczególnych zmian w mechanice rozgrywki. Team Ninja chce dać graczom jeszcze więcej tego, co lubią. A od jakiegoś czasu śmiało mogą chwalić się swoimi dokonaniami przed innymi fanami Nioh 2 za sprawą bardzo popularnego Photo Mode.

Nioh 2 doczekał się także trybu fotograficznego

Tryb fotograficzny jest opcją bardzo lubianą przez graczy, z czego zdają sobie doskonale uwagę producenci szczególnie przebojowych tytułów. O ile w Ghost of Tsushima dostępny był od dnia premiery zaraz obok Kurosawa Mode, co świadczy o świetnym wyczuciu potrzeb estetycznych graczy, w Nioh 2 photo mode pojawił się kilka miesięcy po ukazaniu się gry na rynku. Trzeba jednak przyznać, że w przypadku produkcji Team Ninja taka opcja nie była szczególnie istotna.

Jak podkreślaliśmy w naszej recenzji Nioh 2, grafika i fabuła są w tej grze kwestiami mocno drugorzędnymi. – Ogółem grafika jest w porządku. Miło się na to patrzy, ale szału nie ma. Stylistyka dobrze oddaje klimat japońskich demonów. Trzeba też przyznać, że jest bardzo krwawo – pisała Ewelina Zdancewicz-Pękala.

Już teraz grafikę można było stanowczo podkręcić kosztem znacznie wyższego poziomu trudności (w trybie filmowym było mniej czasu na reakcję), a dodanie opcji graficznych związanych z grą świateł oraz dramatycznych filtrów do trybu fotograficznego w Nioh 2 pozwoliło na uzyskanie jeszcze ciekawszych efektów. Czy premiera dodatku The Tengu’s Disciple będzie odpowiednią zachętą, aby zagłębić się w te opcje?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments