Kolejna gra na podstawie Vampire: The Masquerade. Świat Mroku dostanie swojego battle royale’a

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 2.11.2020, 10:07 Aktualizacja: 2.11.2021, 10:25
Po tym, jak Paradox Interactive zyskał prawa do marki World of Darkness, niczym grzyby po deszcze zaczęły wyrastać zapowiedzi kolejnych produkcji osadzonych w tym uniwersum. Ogłoszony kilka dni temu projekt będzie bezpośrednio nawiązywał do Vampire: The Masquerade. Nienazwana jeszcze gra od studia Sharkmob rysuje się jako battle royale.
0 Udostępnień

Wampirze klany oraz tajemniczy Byt czekają na gracza

Paradox Interactive nie przestaje zaskakiwać i wydaje… kolejną grę osadzoną w uniwersum Wampira Maskarady. W zasadzie to dopiero zapowiada, ponieważ produkcja szwedzkiego Sharkmob planowo trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2021 roku, jednak już teraz na stronie studia pojawiła się krótka, aczkolwiek bardzo ciekawie wyglądająca zajawka. Przede wszystkim nienazwany jeszcze projekt będzie battle royale’m – zapowiedź takiej gry pod koniec 2020 roku wydaje się dziwnym ruchem, biorąc pod uwagę to, że rynek tego gatunku (bądź jeśli część z Was woli – trybu) podzielony jest pomiędzy trzech gigantów.

Zanim jednak do dywagacji przejdziemy, pora na garść konkretów. Nie będzie ona duża, bo samo studio nie ma jeszcze za wiele do powiedzenia na temat swojej pierwszej gry.

Wybierz swój styl gry – idź solo lub razem, walcząc z oponentami i wrogim Bytem, ​​któremu zależy na eksterminacji wszystkich wampirów. Użyj swoich nadprzyrodzonych mocy, broni i krwi, by stać się silniejszym i móc polować, walczyć oraz przetrwać noc.

W związku z powyższym oprócz innych wampirzych klanów czy pozostałych bliżej niesprecyzowanych wrogów, gracz będzie musiał również stawić czoła Bytowi polującemu na krwiopijców. Bez wątpienia jest to ciekawy koncept, jednak nie zdradzono jeszcze, na czym dokładnie będzie on polegał. Hipotetycznie system ten okaże się czymś analogicznym do zmniejszającego się obszaru walki, który znany jest z innych gier battle royale, z tą różnicą, że zbyt wolnych graczy nie zabije trujący gaz, a właśnie wspomniana istota.

A czy aktualnie zapowiedź kolejnego battle royale’a ma sens? Jakiś na pewno, lecz mam wrażenie, że rynek jest już nasycony Fortnite’m, PUBG-iem i Apeksem od Respawn Entertainment. Ciężko będzie się „wbić” nowemu zawodnikowi w tę sztafetę, niemniej być może Paradox celuje w znacznie mniejszą skalę.

Póki co pozostaje nam czekać na dalsze informacje o battle royale’u w świecie Wampira Maskarady, a także innych gra z tego uniwersum. Oprócz Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, które niedawno straciło kolejnego istotnego dewelopera, na rynku dostępne jest seria powieści wizualnych od polskiego Draw Distance oraz Vampire The Masquerade: Night Road, którego recenzję możecie przeczytać w tym miejscu.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments