Kiedy książka Assassin’s Creed Odyssey po polsku?

Michał Małysa Gry Publikacja: 3.10.2018, 7:42 Aktualizacja: 3.10.2018, 7:42
Według uzyskanych przez nas nieoficjalnych informacji, książka Assassin's Creed Odyssey po polsku trafi na rynek w pierwszym kwartale 2019. Za oddanie jej do rąk czytelników odpowiadać będzie Wydawnictwo Insignis. To samo, które odpowiadało za wszystkie poprzednie tomy wydane po polsku.
książka Assassin's Creed Odyssey po polsku
0 Udostępnień

Powieści Assassin’s Creed zostaną lekko odświeżone

Knigi wypuszczane w świat z okazji premier kolejnych części AC stanowiły fajne uzupełnienie rynku wydawniczego. Nie starały się pozować na wielką literaturę zmieniającą świat, były po prostu kilkoma kolejnymi godzinami zabawy w świecie gry. Jedne dodawały do przedstawionych wydarzeń od siebie bardzo dużo, inne opowiadały nieco inaczej tę samą historię, ale ich wspólny element pozostawał niezmienny – dawały graczom niezaznajomionym z realiami historycznymi możliwość przystępnego zapoznania się z kolejnymi epokami odtwarzanymi w grze. Również 5 października 2018 wraz z grą zostanie wydana książka Assassin’s Creed Odyssey. Z przedpremierowych informacji wynika, że możemy liczyć na pewne odświeżenie serii.

Zmieni się przede wszystkim autor. Anton Gill, publikujący corocznie kolejne książki pod pseudonimem Oliver Bowden, postanowił dać sobie chwilę wytchnienia. Zastąpi go Gordon Doherty, autor dwóch serii związanych z klimatami grecko-rzymskimi: umiejscowionej w Rzymie The Legionary Series oraz The Strategos Trilogy, przenoszącej czytelników do średniowiecznego Bizancjum.

książka assassin's creed odyssey hi res

Kiedy trafi na rynek książka Assassin’s Creed Odyssey po polsku?

Zgodnie z uzyskanymi przez nas i jeszcze nieoficjalnymi informacjami, książka Assassin’s Creed Odyssey po polsku wyjdzie nie wcześniej niż w pierwszym kwartale 2019 r. Prawa do niej właśnie nabyło Wydawnictwo Insignis, które odpowiadało również za wszystkie poprzednie tomy powieściowych Asasynów. Niestety, na szersze info będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Powieści oparte na grach z serii AC sprzedały się już na całym świecie w ilości przekraczającej milion egzemplarzy. Książka Assassin’s Creed Odyssey przedstawi wydarzenia z perspektywy Kassandry. Najemniczka spartańskiego pochodzenia, wygnana z ojczyzny, zostanie wplątana w wojnę o hegemonię w helleńskim świecie. Będzie to dla niej szansa na stanie się prawdziwym herosem i rozwikłanie zagadki swojego pochodzenia.

O kolejnych wieściach dotyczących powieści informować będziemy na bieżąco!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments