Kyle „Bugha” Giersdorf kolejną ofiarą swattingu. Co się stało?

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 12.08.2019, 12:00 Aktualizacja: 12.08.2020, 11:41
Chociaż szesnastoletniemu mistrzowi świata Fortnite ostatecznie nic się nie stało, głupi "dowcip" jednego z widzów mógł skończyć się naprawdę poważnie. Do domu Kyle'a "Bughi" Giersdorfa wezwana została jednostka antyterrorystyczna SWAT. Podobne sytuacje kończyły się w przeszłości tragicznie.
kyle bugha giersdorf ofiara swattingu
7 Udostępnień

SWAT wpadł do domu Kyle’a „Bughi” Giersdorfa

Pamiętacie przedstawianą przez nas sylwetkę Kyle’a „Bughi” Giersdorfa, mistrza świata w Fortnite? Olbrzymia popularność oraz nagroda główna w wysokości trzech milionów dolarów, które zdobył po zwycięstwie na rzeczonym turnieju, to tylko jasne strony sytuacji. Do ciemnych należy fakt, że szesnastolatek stał się w miniony weekend celem niebezpiecznego internetowego pranku.

Podczas streamowanego na żywo meczu w domu Kyle’a „Bughi” Giersdorfa pojawiła się wezwana fałszywym alarmem amerykańska jednostka antyterrorystyczna SWAT. Na całe szczęście jeden z policjantów pochodził z okolicy i znał gracza, który stosunkowo szybko wyjaśnił sytuację i powrócił do gry. Swatting jest jednak ekstremalnie niebezpieczny i mogło skończyć się to o wiele gorzej.

Czym jest swatting i czemu jest tak groźny?

Swatting to określenie „dowcipu”, w ramach którego podaje się policji fałszywe dane, aby dyspozytorzy wysłali jednostkę antyterrorystyczną do czyjegoś domu. Choć wydawać może się to niegroźne i zwyczajnie głupie, konsekwencje takiego czynu bywają naprawdę groźne. Najpoważniejszy z incydentów wydarzył się pod koniec 2017 roku w Kansas.

Dwóch graczy Call of Duty: WW2 zaczęło kłócić się o rozegrany mecz i jeden z nich wpadł na pomysł zemsty za pomocą swattingu. Przez błędnie podany adres jednostka antyterrorystyczny trafiła jednak do domu niezwiązanego z nimi człowieka. W wyniku nieporozumienia na miejscu zdarzenia Andrew Finch, ojciec dwójki dzieci, został przez policjantów zastrzelony.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments