League of Legends: Wild Rift – co wiemy o LoL-u na urządzenia mobilne?

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 21.10.2019, 12:00 Aktualizacja: 21.10.2020, 8:38
League of Legends zostanie wydana na urządzenia mobilne. Taką informację potwierdziło Riot Games. W przyszłym roku nowa wersja gry o nazwie League of Legends: Wild Rift będzie dostępna nie tylko na Androida i iOS, ale także na konsole. Co wiemy o LoL mobile?
league of legends wild rift mobile
6 Udostępnień

Czym będzie League of Legends: Wild Rift?

Twórcy przygotowali specjalny materiał, w którym wprowadzają nas w szczegóły tego projektu i przybliżają istotę League of Legends: Wild Rift. Warto zapoznać się z tym materiałem tym bardziej, że LoL w wersji mobile nie będzie zwyczajnym portem popularnej gry. W swoich komentarzach studio Riot Games zwracało uwagę na to, aby Wild Rift nie traktować jako portu League of Legends z PC: jest to nowa gra stworzona od podstaw, aby zapewnić dopracowane, świetne wrażenia charakterystyczne dla LoL-a, warte czasu graczy.

W takim generalnym spojrzeniu League of Legends: Wild Rift nie będzie znacząco odbiegał od tego, co użytkownicy znają z wersji PC. Siłą rzeczy jednak do pewnych zmian dojść musi. Na przykład mecze w formie mobilnej będą krótsze od tych w PC. Pojawią się także nowe mapy.

Wersja mobilna szansą na poprawienie statystyk sprzedaży?

Pomysł, aby przenieść League of Legends na urządzenia mobilne, pojawił się już kilka lat temu. Proponowała to choćby firma Tencent, właściciel Riot Games. Studio nie podzielało takich idei, ale jak czas pokazał – doszło do zmiany decyzji.

Być może taki zwrot akcji spowodowany jest spadkiem przychodów o 21%, jaki nastąpił w poprzednim roku. Oczywiście nie wpływa to na pozycję League of Legends i wciąż jest ona jedną z najpopularniejszych gier esportowych na świecie. Niemniej zainteresowanie grami mobilnymi nieustannie się zwiększa, zatem być może dla Riot Games receptą na poprawienie statystyk będzie dostosowanie się do zachodzących na rynku zmian.

Jakie jeszcze plany ma Riot Games?

Mobilna wersja League of Legends to nie jedyny ciekawy produkt, jakiego możemy się spodziewać w najbliższych latach. Riot Games przygotowuje także taktyczną strzelankę określaną jako Project A, o której pisaliśmy już kilka dni temu.

Ponadto w planach studia znajdują się następujące projekty:

  • karcianka Legends of Runeterra,
  • opisywane powyżej Wild Rift, czyli League of Legends na urządzenia mobilne,
  • League of Legends Esports Manager,
  • Project A – wieloosobowa strzelanka taktyczna od Riot Games, która nie doczekała się jeszcze nazwy,
  • Project F – najbardziej tajemniczy projekt, który widzieliśmy na streamie naprawdę krótko i nie da się powiedzieć o nim o wiele więcej,
  • Project L – bijatyka w uniwersum LoL-a, która również nie doczekała się jeszcze nazwy.
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments