Riot Games tworzy taktyczną strzelankę. Co o niej wiemy?

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 17.10.2019, 16:00 Aktualizacja: 17.10.2020, 15:43
Plany twórców League of Legends, które roztoczone zostały na imprezie z okazji dziesięciolecia flagowej gry Riot Games, wcale nie ograniczają się do rozwijania lubianej marki. Studio ogłosiło właśnie, że w jego planach znajduje się stworzenie taktycznej strzelanki z perspektywą pierwszej osoby.
riot games strzelanka taktyczna fps tworcow league of legends
5 Udostępnień

Twórcy LoL-a planują stworzenie taktycznego shootera

Riot Games z okazji dziesięciolecia swojego największego hitu, czyli wieloosobowej gry typu moba League of Legends, ogłosiło stworzenie sześciu nowych gier. Choć większość z nich związana ma być z flagowym tytułem RG (jak chociażby karcianka Legends of Runeterra), ale jedna z nienazwanych jeszcze produkcji mocno wykroczy poza schemat. Project A, jak określają na ten moment grę jej producenci, będzie taktyczną strzelanką z perspektywą pierwszoosobową.

Choć musimy się spodziewać, że twórcy League of Legends nie będą chcieli zostawić tego gatunku nienaruszonym, taktyczny FPS powinien bazować przede wszystkim na sprawdzonych już w gatunku rozwiązaniach. Gameplay oparty ma być na unikatowych zdolnościach każdej z wybieralnych postaci, ale prezentacja przygotowana przez Riot Games była wyjątkowo skąpa w szczegóły. Nie wiemy na przykład ilu graczy będzie musiało ze sobą współpracować w drużynie.

Co poza strzelanką online chce wypuścić Riot Games?

Taktyczna strzelanka określana jako Project A to niejedyna propozycja Riot Games na najbliższe lata. Założone w 2006 roku studio planuje na trzecią dekadę XXI w. prawdziwą ofensywę. Wśród produkcji zaplanowanych przez twórców League of Legends znajdują się:

  • karcianka Legends of Runeterra, osadzona w świecie LoL-a,
  • Wild Rift, czyli League of Legends na urządzenia mobilne,
  • League of Legends Esports Manager,
  • Project A – wieloosobowa strzelanka taktyczna Riot Games, która nie doczekała się jeszcze nazwy,
  • Project F – najbardziej tajemniczy projekt, który widzieliśmy na streamie naprawdę krótki i nie da się powiedzieć o nim o wiele więcej,
  • Project L – bijatyka w uniwersum LoL-a, która również nie doczekała się jeszcze nazwy.
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments