Mario Royale po protestach Nintendo zmienia się w Infringio Royale!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 22.06.2019, 15:00 Aktualizacja: 22.06.2020, 14:27
Protest ze strony właściciela praw do marki Super Mario Bros był przewidywalny i właśnie taką opcję brał pod uwagę Inferno Plus, twórca przebojowej przeróbki Mario w stylu battle royale. Rozwiązaniem ma być całkowita zmiana designu i przemianowanie tytułu na Infringio Royale.
mario royale zmienione w infringio royale
6 Udostępnień

Mario Royale, czyli duże ilości mariów naraz

Informowaliśmy was w tym tygodniu o prostym i genialnym pomyśle zamienienia klasycznego Super Mario Bros w grę battle royale. Siedemdziesięciu sześciu graczy na jednej planszy i eliminowanie przeciwników pędzącymi muszlami – wobec tej wersji kultowego tytułu nie dało się przejść obojętnie.

Niestety, obojętne wobec Mario Royale nie pozostało również Nintendo, które bardzo szybko skontaktowało się z twórcą przeróbki i stanowczo zażądało respektowania praw do marki. Twórca zdecydował się jednak nie kasować projektu, lecz usunąć wszelkie klarowne nawiązania do Super Mario Bros i zmienić nazwę gry.

Mario Royale zmienia się w Infringio Royale

Jak stwierdził sam autor, nowa gra pod nazwą Infringio Royale jest jeszcze okropna pod względem graficznym, ale nadal grywalna.

Znane z klasycznego Mario elementy audiowizualne zostały podmienione na autorskie koncepty, które w przypadku braku dalszych działań ze strony Nintendo zostaną rozwinięte i nadal cieszyły będą fanów hydraulika w wydaniu battle royale.

Źródło: Eurogamer.net Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments