Marvel: pierwsze komiksy Warhammera już w 2020 roku

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 1.10.2019, 13:00 Aktualizacja: 1.10.2020, 13:08
Komiksy z bohaterami z uniwersum Warhammer 40,000 oraz Warhammer Age of Sigmar zostaną stworzone przez artystów współpracujących z Marvelem - ogłosiły obie firmy. Z komunikatu poznaliśmy również wstępną datę premiery pierwszych albumów z nowej serii.
marvel wyda komiksy warhammera
15 Udostępnień

Marvel ogłasza współpracę z Games Workshop

Popularne bitewniaki oraz RPG ze świata Warhammera doczekają się swojej komiksowej adaptacji. Za jej stworzenie odpowiadać będzie wydawnictwo Marvel. – Jak każdy wie, Marvel Comics to marka stojąca za najukochańszymi superbohaterami świata (wiecie, Spider-Man, Avengersi, X-Men czy Fantastyczna Czwórka). Z ponad 80 latami komiksowego doświadczenia, Marvel zbudował wspaniałą reputację za ściąganie do kupy najlepszych autorów komiksów oraz artystów, aby wykuwać historie kształtujące pokolenia – chwali nowego partnera Games Workshop, czyli firma posiadająca prawa do wizerunków bohaterów z tego świata.

GW zachęca ponadto fanów, aby w mediach społecznościowych marek Warhammer 40,000 oraz Warhammer Age of Sigmar dzielili się z wydawcą propozycjami co do tematów, bohaterów oraz miejsc, które warto przenieść na karty komiksów Marvela. Miejmy nadzieję, że będą to znacznie lepsze pomysły niż w przypadku gier wideo – recenzowane przez nas ostatnio Warhammer Chaosbane nie było najbardziej udaną produkcją.

Kiedy komiksy Warhammera pojawią się na rynku?

Niestety, Games Workshop nie podzieliło się żadnymi szerszymi informacjami na temat zapowiadanego projektu. Wiemy jedynie, że pierwsze komiksy Warhammera robione przez artystów Marvela pojawią się na rynku na jesieni 2020 roku. – Nie mamy żadnych dalszych szczegółów, którymi możemy się podzielić w tej chwili, ale bądźcie pewni, że gdy tylko pojawi się ich więcej, opublikujemy je właśnie tutaj – czytamy na stronie brytyjskiego wydawnictwa bitewniakowego.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments