Wydawca Metro Exodus blokuje skradzione klucze, gracze tracą tytuł

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 2.04.2019, 14:45 Aktualizacja: 2.04.2020, 14:46
Wydawca Metro Exodus zablokował nielegalne klucze do gry. Zostały one wykradzione z drukarni i sprzedane przez nieautoryzowanych sprzedawców. Sprawa dotyczy fizycznych kopii kluczy - wydrukowanych na karteczkach, które były włożone do wersji pudełkowych.
Metro Exodus
9 Udostępnień

Gracze z nielegalnymi kluczami stracą dostęp do gry

Deep Silver, wydawca Metro Exodus zakazał sprzedaży fizycznych kluczy Steam po tym, jak oficjalnie ogłosił umowę z Epic Games. Według niej Metro przez rok ma być dostępne tylko na platformie twórców Fortnite’a. Mimo tego niektórzy gracze kupili wykradzione kody z nielegalnych źródeł.

Wydawca dowiedział się o kradzieży w momencie, w którym gracze zaczęli zgłaszać problemy z aktualizacją gry. Wszyscy, którzy kupili skradzione kody stracą grę z biblioteki i nie będą mogli ponownie pobrać plików. Jako oficjalnie stwierdził wydawca Metro: „Klucze na Steam są skradzionym dobrem, a więc są nielegalne. Jeżeli dotyczy to ciebie, rekomendujemy skontaktowanie się ze sprzedawcą i zażądanie zwrotu pieniędzy”.

Postawa Deep Silver jest zrozumiała, a oszukani gracze z pewnością w przyszłości dwa razy sprawdzą sprzedawcę, zanim coś kupią. Niemniej jednak musi to być bolesne rozczarowanie – raz, że strata pieniędzy, a dwa, że Metro jest naprawdę wysoko ocenianą grą.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments