Metro Exodus

(PC, PlayStation 4, Xbox One)
0/5.0 z 0 ocen
screeny z metro exodus

Metro Exodus

4A Games

Stary dobry gameplay, łączący klasyczny FPS z elementami survival horroru oraz skradanki, w trzeciej odsłonie cyklu trafia w zupełnie nowe realia. Czy Metro Exodus wypuszczające bohaterów na powierzchnię będzie tak samo atrakcyjne, jak poprzednie części rozgrywające się w moskiewskim metrze?

Cywilizacja przetrwała nuklearną zagładę, jednak walka o życie wiązała się z zejściem do podziemi. Pozostali przy życiu ludzie musieli skryć się przed skutkami atomowej wojny w miejscach takich jak tytułowe metro. W powieściowym cyklu, na którym bazuje fabuła Metro Exodus, jako schronienie służyło bohaterom metro moskiewskie. Pełne ciemnych zakątków oraz nieszablonowych zagrożeń, stanowiło świetny setting dla klimatycznej strzelanki. Po dwóch rozgrywających się tam częściach gry, trzecia odsłona serii w końcu przeniesie nas na powierzchnię.

screeny z metro exodus

I tym razem pokierujemy ruchami Artyoma Chyornyja, który opuści w końcu podziemia Moskwy. Wraz z żoną, córką oraz grupką wiernych towarzyszy protagonista opuszcza znane od wczesnego dzieciństwa korytarze, aby znaleźć nowy dom na dalekim wschodzie Rosji. Czy podróż na pokładzie Aurory, oldschoolowej lokomotywy poruszającej się po torach Kolei Transsyberyjskiej, pozwoli uciec bohaterom przed mrokiem postapokaliptycznego świata? Czy Władywostok rzeczywiście okaże się ziemią obiecaną? Kto doń dotrze, a kto zginie w drodze?

Pod względem mechanicznym Metro Exodus będzie w przeważającej mierze kontynuacją lubianych przez graczy rozwiązań. Na uniwersum Glukhovsky'ego nadal patrzyli będziemy z perspektywy pierwszej osoby, a walka o przeżycie zmusi nas do strzelania oraz skradania. Pod tym względem wiele się nie zmieniło, trzecia odsłona serii to wciąż klasyczny FPS z elementami survival horroru oraz skradanki.

Małą rewolucję prowadzi ze sobą fabularna wolta związana z opuszczeniem metra. Wyjście na powierzchnię oznacza w końcu znacznie większe obszary do przemierzania, choć nie wiąże się z całkowitą zmianą Metro Exodus w grę typu open-world. Twórcy wystrzegają się tego sformułowania jak ognia, preferując określenie sandbox survival. Oznacza to, że produkcja połączy ze sobą spore plansze do eksploracji z bardziej liniowymi fragmentami, które prowadziły będą do przodu fabułę.

Prawdziwym hitem ma być w przypadku trzeciej części system pór roku. Fabuła gry obliczona jest na dwanaście miesięcy, zatem będziemy mieli do czynienia ze wszystkimi możliwymi warunkami pogodowymi. Bardzo klimatyczny wstęp do tego rozwiązania proponuje intro Metro Exodus, prezentujące mroźną zimę. Jeśli tak samo wyglądają pozostałe pory roku, a przejście pomiędzy nimi nie zostanie przedstawione sztucznie, możemy się szykować na prawdziwą ucztę dla oczu!

Metro Exodus- wymagania sprzętowe

Sprawdziliśmy minimalne i zalecane wymagania do gry na PC-towców


 • System operacyjny: Windows 7 SP1/8/10,

 • Procesor: Intel Core i5-4440 lub odpowiednik AMD,

 • Pamięć RAM: 8 GB,

 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 670/GeForce GTX 1050 lub AMD Radeon HD 7870, ewentualnie

 • inna z 2 GB pamięci,

 • DirectX: 11/12,

 • Inne: funkcje RTX wymagają Windowsa 10 build 1809 i DirectX 12.


 • System operacyjny: Windows 10,

 • Procesor: Intel Core i7-4770K lub odpowiednik AMD,

 • Pamięć RAM: 8 GB,

 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1070/GeForce RTX 2060 lub AMD Radeon Vega 56, ewentualnie

 • inna z 8 GB pamięci,

 • Inne: funkcje RTX wymagają Windowsa 10 build 1809 i DirectX 12.Mortal Kombat 11: Sindel przedstawiona na gameplayu

Bohaterka z poprzednich odsłon kultowej serii bijatyk trafi do Mortal Kombat 11 jako DLC już na początku grudnia. Sprawdź zwiastun gameplayu Sindel, aby przekonać się, co potrafi!

Pokemon Sword and Shield: oceny przed premierą pozytywne

Recenzenci na ogół doceniają Pokemon Sword and Shield – Pokemon Sword and Shield to najlepsza...

FIFA 20 FUT: wybrano TOTW 9. Messi obok Lewego i Szczęsnego!

EA Sports ogłosiło pełen zestaw kart TOTW 9. Gracze z drużyny tygodnia będą dostępni w paczkach, na rynku transferowym oraz w nagrodach za Ligę Weekendową FUT w FIFA 20.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o