Metro Exodus

0/5.0 z 0 ocen Oceń grę
screeny z metro exodus

Metro Exodus

FPSHorror
4A Games
15 lutego 2019
4A Games

Stary dobry gameplay, łączący klasyczny FPS z elementami survival horroru oraz skradanki, w trzeciej odsłonie cyklu trafia w zupełnie nowe realia. Czy Metro Exodus wypuszczające bohaterów na powierzchnię będzie tak samo atrakcyjne, jak poprzednie części rozgrywające się w moskiewskim metrze?

Cywilizacja przetrwała nuklearną zagładę, jednak walka o życie wiązała się z zejściem do podziemi. Pozostali przy życiu ludzie musieli skryć się przed skutkami atomowej wojny w miejscach takich jak tytułowe metro. W powieściowym cyklu, na którym bazuje fabuła Metro Exodus, jako schronienie służyło bohaterom metro moskiewskie. Pełne ciemnych zakątków oraz nieszablonowych zagrożeń, stanowiło świetny setting dla klimatycznej strzelanki. Po dwóch rozgrywających się tam częściach gry, trzecia odsłona serii w końcu przeniesie nas na powierzchnię. screeny z metro exodus I tym razem pokierujemy ruchami Artyoma Chyornyja, który opuści w końcu podziemia Moskwy. Wraz z żoną, córką oraz grupką wiernych towarzyszy protagonista opuszcza znane od wczesnego dzieciństwa korytarze, aby znaleźć nowy dom na dalekim wschodzie Rosji. Czy podróż na pokładzie Aurory, oldschoolowej lokomotywy poruszającej się po torach Kolei Transsyberyjskiej, pozwoli uciec bohaterom przed mrokiem postapokaliptycznego świata? Czy Władywostok rzeczywiście okaże się ziemią obiecaną? Kto doń dotrze, a kto zginie w drodze?

Pod względem mechanicznym Metro Exodus będzie w przeważającej mierze kontynuacją lubianych przez graczy rozwiązań. Na uniwersum Glukhovsky'ego nadal patrzyli będziemy z perspektywy pierwszej osoby, a walka o przeżycie zmusi nas do strzelania oraz skradania. Pod tym względem wiele się nie zmieniło, trzecia odsłona serii to wciąż klasyczny FPS z elementami survival horroru oraz skradanki. Małą rewolucję prowadzi ze sobą fabularna wolta związana z opuszczeniem metra. Wyjście na powierzchnię oznacza w końcu znacznie większe obszary do przemierzania, choć nie wiąże się z całkowitą zmianą Metro Exodus w grę typu open-world. Twórcy wystrzegają się tego sformułowania jak ognia, preferując określenie sandbox survival. Oznacza to, że produkcja połączy ze sobą spore plansze do eksploracji z bardziej liniowymi fragmentami, które prowadziły będą do przodu fabułę. Prawdziwym hitem ma być w przypadku trzeciej części system pór roku. Fabuła gry obliczona jest na dwanaście miesięcy, zatem będziemy mieli do czynienia ze wszystkimi możliwymi warunkami pogodowymi. Bardzo klimatyczny wstęp do tego rozwiązania proponuje intro Metro Exodus, prezentujące mroźną zimę. Jeśli tak samo wyglądają pozostałe pory roku, a przejście pomiędzy nimi nie zostanie przedstawione sztucznie, możemy się szykować na prawdziwą ucztę dla oczu!

Metro Exodus- wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 7 SP1/8/10,
 • Procesor: Intel Core i5-4440 lub odpowiednik AMD,
 • Pamięć RAM: 8 GB,
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 670/GeForce GTX 1050 lub AMD Radeon HD 7870, ewentualnie
 • inna z 2 GB pamięci,
 • DirectX: 11/12,
 • Inne: funkcje RTX wymagają Windowsa 10 build 1809 i DirectX 12.
 • System operacyjny: Windows 10,
 • Procesor: Intel Core i7-4770K lub odpowiednik AMD,
 • Pamięć RAM: 8 GB,
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1070/GeForce RTX 2060 lub AMD Radeon Vega 56, ewentualnie
 • inna z 8 GB pamięci,
 • Inne: funkcje RTX wymagają Windowsa 10 build 1809 i DirectX 12.


Horizon: Zero Dawn na PC będzie rzadziej aktualizowany. Priorytetem Forbidden West

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie ukaże się Horizon: Forbidden West, ale wygląda na to, że Guerilla Games ma zamiar skupić się w pełni na tym projekcie. Z tego powodu aktualizacje do Zero Dawn na PC będą ukazywały się rzadziej.

Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning na Switchu. Premiera już w marcu

Wydawca Koch Media (część THQ Nordic) poinformował, że Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning pojawi się na Switchu. Gra wraz ze wszystkimi dotychczas opublikowanymi dodatkami zostanie wydana już w marcu.

The Medium – wymagania sprzętowe. Aż 7 konfiguracji do wyboru

Krakowskie Bloober Team udostępniło wczoraj zaktualizowaną listę wymagań sprzętowych dla The Medium. Gra będzie oczekiwała całkiem mocnego komputera, zwłaszcza jeśli ktoś będzie chciał ją uruchomić z ray tracingiem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments