Miasto na wzgórzu w HBO GO. Kevin Bacon znów w akcji!

Michał Małysa Seriale Publikacja: 19.06.2019, 18:12 Aktualizacja: 19.06.2020, 18:12
Kevin Bacon jako skorumpowany agent FBI do spółki z Aldisem Hodge'em w roli nieustępliwego prokuratora wezmą się za oczyszczanie Bostonu lat 90. w serialu Miasto na wzgórzu, którego pierwszy odcinek dostępny jest już na platformie HBO GO. Wśród producentów głośne, oscarowe nazwiska!
miasto na wzgorzu hbo
8 Udostępnień

Lata 90. dzikie nie tylko w Polsce

Jeżeli myślicie, że lata 90. były dzikim czasem wyłącznie w Europie Środkowo-Wschodniej, koniecznie sprawdźcie produkcję, której pierwszy odcinek trafił właśnie na HBO GO. Miasto na wzgórzu to serial kryminalny, w którym skorumpowany agent FBI wchodzi w sojusz z prokuratorem okręgowym, aby położyć kres zarazie trawiącej Boston.

W głównych rolach zobaczymy Kevina Bacona (kolejna kreacja agenta FBI po brawurowej roli w The Following) oraz Aldisa Hogde’a, zdobywcę Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych. Na ekranie pojawią się także: Jonathan Tucker (Królestwo), Mark O’Brien (Halt and Catch Fire), Lauren E. Banks (Instynkt), Amanda Clayton (If Loving You Is Wrong), nominowany do nagrody Tony Jere Shea (Pasja), Kevin Chapman (Braterstwo) i Jill Hennessy (Jordan).

Choć lista producentów wykonawczych oraz osób odpowiadających za realizację poszczególnych odcinków jest tradycyjnie długa, wymienić należy przede wszystkim Chucka MacLeana (Dusiciel z Bostonu) oraz wielokrotnego zdobywcę nagrody Emmy Tom Fontana. W produkcję serialu zaangażowani są również zdobywcy Oscarów – Matt Damon oraz Ben Affleck.

Miasto na wzgórzu już w HBO GO!

Na platformie HBO GO został już udostępniony pierwszy odcinek Miasta na wzgórzu, który trwa dokładnie godzinę. Kolejne epizody pojawiały się będą w serwisie co poniedziałek o 6 rano. Dziesięcioodcinkową produkcję zobaczyć będziemy mogli również w tradycyjnej telewizji: emisja w HBO3 rusza od środy 17 lipca.

miasto na wzgorzu hbo

Serial wyprodukowany przez Showtime nie wydaje się materiałem na przebój pokroju ostatniego atomowego hitu HBO, ale z drugiej strony nikt nie spodziewał się, że w jakimkolwiek aspekcie Czarnobyl przebić może Grę o Tron. Okazało się tymczasem, iż pod kilkoma względami jest to produkcja o wiele bardziej przyciągająca. Może i tak będzie z Miastem na wzgórzu?

Źródło: HBO. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments