Michał Dworczyk: wiem kim są Avengersi. Nie wiedział

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 16.09.2019, 10:00 Aktualizacja: 16.09.2020, 10:39
Polityk Prawa i Sprawiedliwości zapytany został na antenie czy wie kim są Avengersi oraz czy pyka na plejaku. Michał Dworczyk to kolejna osoba publiczna, której wypowiedzi słuchaliśmy z życzliwym zainteresowaniem. Jak wypadł w porównaniu z innymi politykami mówiącymi o grach?
michal dworczyk avengersi
42 Udostępnień

Znani o graczach

Z uwagą śledzimy wypowiedzi na temat gier i innych form kultury z ust osób publicznych. Przy okazji powoływania przez Zbigniewa Bońka reprezentacji esportowej przypominaliśmy chociażby, iż jeszcze rok wcześniej nazywał esport „świadectwem pewnej patologii” oraz „siedzeniem godzinami i waleniem w joystick”. Na temat branży gier wypowiadał się również premier Mateusz Morawiecki w trakcie wizyty na IEM Katowice.

– To, co tutaj widzę, mam okazję podziwiać i obserwować, bardzo mnie cieszy. Ci młodzi pasjonaci, znakomici producenci, oni pokazują, że można łączyć sport z rozrywką, kulturę z gospodarką, kraj z zagranicą – podkreślał premier. – Często jestem pytany o to, czy mam dziś jakąś ulubioną grę. Muszę odpowiedzieć: dzisiaj jest to gra, w której mamy 40 mln postaci, do tego 20 mln gdzieś poza obszarem podstawowym, oraz tylko jedno życie. Chodzi w niej o to, by Polska zaszła na jak najwyższy poziom gospodarczy – podsumował niecodzienną metaforą.

Michał Dworczyk zapytany o Avengersów i plejaka

W trakcie dzisiejszej Porannej rozmowy w RMF FM o popkulturę zapytany został ni z tego, ni z owego przez słuchaczkę Karolinę. Zadała ona posłowi Prawa i Sprawiedliwości pytanie kim są Avengersi. – To akurat wiem dlatego, że mam dzieci w związku z tym. To są bohaterowie jakiejś kreskówki, w którą się wpatrują – odpowiedział. Gdy redaktor wytłumaczył mu, że chodzi o bohaterów komiksu, polityk wyraźnie się zawstydził. – O kurczę blade. Ale też coś z rysowaniem – podsumował z uśmiechem.

Kolejne pytanie dotyczyło „pykania na plejaku”. – Pewnie chodzi o PlayStation. Nie posiadam takiego urządzenia i nie pykam na plejaku. Czasami znajduję czas, żeby pójść na strzelnicę, choć zdarza się to ostatnio bardzo rzadko. Mamy projekt budowy strzelnic w regionie, ale to już jest na następną kadencję – nie stracił okazji do zwrócenia się do wyborców ze swojego okręgu poseł.

Cytowany fragment pada pod koniec nagrania. Całą rozmowę obejrzeć można na kanałach social media RMF FM.

Poranna rozmowa w RMF FM

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk jest gościem w Porannej rozmowie w RMF FM

Gepostet von RMF FM am Sonntag, 15. September 2019

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments