Zbigniew Boniek także powołuje reprezentację esportową

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 29.07.2019, 12:00 Aktualizacja: 29.07.2020, 11:29
Esportowa reprezentacja Polski powołana zostanie przez PZPN - ogłosił na Twitterze Zbigniew Boniek. Niestety, na szersze szczegóły poczekać będziemy musieli do sierpnia. Na dzień dzisiejszy mamy więcej pytań niż odpowiedzi, a sam pomysł nie spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród graczy.
zbigniew boniek polska reprezentacja esportowa
14 Udostępnień

Zbigniew Boniek powołuje reprezentację esportową

Nie tylko prezydent Polski zauważył potrzebę stworzenia narodowej kadry, która da szansę zaprezentowania się na arenie międzynarodowej najlepszym graczom. Po powołaniu reprezentacji Polski w FIFĘ przez Andrzeja Dudę przyszedł czas na innego człowieka, który ma moc sprawczą i może położyć podwaliny pod uczynienie z Polski potęgi esportowej na arenie międzynarodowej.

Jak napisał w krótkim ogłoszeniu prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej (jego obecna kadencja trwa do 2020 roku, ale trwają pracę nad zmianą przepisów, aby mógł zostać nim również w kolejnych latach), szersze szczegóły podane zostaną w sierpniu. Nie wiemy wielu istotnych rzeczy, między innymi tego, czy ma być to szerszy projekt, czy ograniczyć się wyłącznie do gier piłkarskich.

Gracze niezbyt zadowoleni? Prezesowi to nie przeszkodzi

Internetowe komentarze nie są przychylne wobec pomysłu Zbigniewa Bońka na powołanie reprezentacji esportowej. Gracze wciąż obrażeni są na ubiegłoroczny komentarz, w którym prezes PZPN nazywał esport „świadectwem pewnej patologii” oraz „siedzeniem godzinami i waleniem w joystick”.

Wielokrotny reprezentant Polski oraz były gracz Juventusu Turyn znany jest jednak z olbrzymiego pędu do nauki. Przez ten rok nadrobić musiał pewne zaległości i zobaczyć, że gry wideo są sportem wymagającym wysiłku również fizycznego, a także długich godzin żmudnego treningu. Uszczypliwe komentarze graczy nie sprawią, że wycofa się ze swojego pomysłu.

Miejmy nadzieję, że weźmie się za jego realizację z ikrą równą tej poświęconej odbudowie polskiej piłki nożnej.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments