Minecraft Dungeons: Creeping Winter. Premiera DLC we wrześniu!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 12.08.2020, 13:29 Aktualizacja: 12.08.2021, 13:32
Debiut Minecraft Dungeons odbył się stosunkowo niedawno, pod koniec maja, i bardzo możliwe, że wielu graczy jeszcze nie zdążyło poznać wszystkich możliwości produkcji, a już mogą je poszerzać o wydawane aktualizacje. Po lipcowej Jungle Awakens pora na następną – we wrześniu odbędzie się premiera dodatku Minecraft Dungeons: Creeping Winter.
Creeping Winter to drugie DLC do Minecraft Dungeons.
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Minecraft Dungeons: Creeping Winter poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Minecraft Dungeons: Creeping Winter?

O tym, że możemy się spodziewać drugiego dodatku jeszcze w tym roku, wiedzieliśmy od dobrych kilku tygodni. Tytuł rozszerzenia Minecraft Dungeons: Creeping Winter również był nam znany. Nie wiedzieliśmy jednak, kiedy dokładnie nastąpi premiera. Wczoraj nasze wątpliwości zostały rozwiane.

Mapa DLC Creeping Winter do Minecraft Dungeons.

Odpowiedzialne za opracowanie dodatku studio Mojang poinformowało, że ukaże się on już 8 września 2020 roku. Wraz z premierą rozszerzenia wszyscy użytkownicy zostaną zaopatrzeni także w darmową aktualizację. Oczywiście Minecraft Dungeons: Creeping Winter trafi w ręce użytkowników w wersjach na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Śnieżna zabawa już czeka

Pomimo że dodatek wyjdzie na początku września, to po jego włączeniu użytkownicy zostaną zabrani do krainy pokrytej śniegiem. Nowe poziomy zaoferują również nowych przeciwników oraz wyposażenie ekwipunku. Poszerzona zostanie także mapa Minecraft Dungeons. Trzy główne lokacje to Frozen Fjord, Lonely Fortress oraz Lost Settlement.

Wśród naszych rywali nie zabraknie standardowych dla śnieżnego środowiska postaci jak niedźwiedzie polarne czy lisy arktyczne, a inne istoty typu zombie czy szkielety fizycznie zostaną dostosowane do specyfiki nowego otoczenia. Jednym z mini-bossów natomiast będzie Iluzjonista – znany z zasadniczej części serii.

Premiera Minecraft Dungeons: Creeping Winter już we wrześniu!

Wśród nowych broni można wskazać Lodową Różdżkę, natomiast o skuteczną defensywę powinna zadbać Śnieżna Zbroja. W przypadku pierwszego z artefaktów, niestety, nie jesteśmy jeszcze w stanie powiedzieć, na czym dokładnie będzie polegać jego specyfika. Jesteśmy jednak przekonani, że twórcy przygotowali dla użytkowników niejedną zaskakującą atrakcję.

Ponadto warto przypomnieć, że wraz z premierą Minecraft Dungeons: Creeping Winter udostępniona zostanie darmowa aktualizacja. Wprowadzi do rozgrywki kilka nowych elementów. Przykładowo umożliwi skorzystanie z usług kowala, który usprawni naszą broń oraz pancerz. Będzie można również zwiększyć poziom kupców i w efekcie zaproponują graczowi bardziej wartościowe, wyższej jakości przedmioty. Z większą efektywnością pohandlujemy z innymi użytkownikami w trybie kooperacji. Ponadto możemy liczyć na codziennie odświeżane wyzwania. Ukończenie ich pozwoli otrzymać rozmaite nagrody.

Ile zapłacimy za dodatek?

Za rozszerzenie Creeping Winter nie zapłacą użytkownicy, którzy Minecraft Dungeons nabyli w wersji Hero Edition. Dodatek nie będzie jednak bezpłatny dla pozostałych graczy. Podobnie jak w przypadku lipcowego rozszerzenia, konkretną cenę poznamy w dniu premiery. Warto przypomnieć, że za Minecraft Dungeons: Jungle Awakens należało zapłacić 27,49 złotych w Microsoft Store.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments