Minecraft Dungeons. Mapa ujawniona przez Mojang

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 14.04.2020, 11:51 Aktualizacja: 14.04.2021, 11:51
Wiemy już, jak prezentowała będzie się mapa Minecraft Dungeons. Produkcja Mojang przeprowadzi nas przez najróżniejsze biomy w poszukiwaniu przygód w stylu hack'n'slash. Ciekawe, czy zapowiedziana na maj premiera dungeon crawlera okaże się sukcesem, czy może spin-offy popularnego sandboxa skazane są na porażkę.
minecrafts dungeons to nie tylko lochy, ale też pustynie
0 Udostępnień

Mapa Minecraft Dungeons ujawniona!

Jeżeli ze zmianami z naszej listy najlepszych modów do Minecrafta jesteście zaznajomieni już wzdłuż i wszerz, z pewnością ucieszy was fakt, że za nieco ponad miesiąc do rąk graczy oddana zostanie wersja hack’n’slash jednej z najpopularniejszych gier na świecie. Stojąca za produkcją firma Mojang ujawniła, jak wyglądać będzie mapa Minecraft Dungeons.

minecraft dungeons mapa a

Fot. Majong

Świat jednego z najlepszych gier typu sandbox podzielony jest na tak zwane biomy, czyli okolice charakteryzujące się konkretnymi cechami krajobrazowymi. Nie inaczej będzie z Minecraft Dungeons, co doskonale widać po zaprezentowanej na obrazku mapie. Typowe dla gier hack’n’slash lochy przemierzać będziemy w każdych warunkach, i w morzach lawy, i w ostępach dżungli.

Kiedy hack’n’slash w świecie Minecrafta wyląduje na półkach?

Mimo iż pierwotnie planowana była na kwiecień, ostatecznie premiera Minecraft Dungeons przesunięta została na 26 maja. Miesiąc ten wygląda na mapie premier wyjątkowo kiepsko, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę odłożenie na bliżej nieokreśloną przyszłość The Last of Us 2. Dungeon crawler w uniwersum przebojowego sandboxa firmy Mojang raczej nie zastąpi nam głośnych premier, ale powinien zachwycić nie tylko młodszą część gamingowej publiki. Wydaje się bowiem idealnym produktem do powtórzenia sukcesu zręcznościówek spod znaku LEGO!

Ewentualny sukces Minecraft Dungeons może też sprawić, że kolejne produkcje w tym uniwersum zaczną powstawać częściej. Bo choć dostępne są tak ciekawe mody jak na przykład odtworzenie Hogwartu i świata znanego z kultowej Komnaty Tajemnic, samo utrzymywanie zainteresowania wokół podstawowej wersji gry to zbyt mało. Szczególnie, że wypuszczony w 2015 roku spin-off Minecraft: Story Mode nie spotkał się z najcieplejszym przyjęciem. Tworzona przez upadłe już studio Telltale Games gra nie jest dostępna ze względu na bankructwo producenta, a jej oceny oscylowały wokół 70/100 według agregatu recenzji Metacritic.

Czy Minecraft Dungeons stanowił będzie lepszą próbę rozwinięcia franczyzy? Dostępna grafika z mapą wskazuje, że na pewno będzie ciekawie!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments