Minecraft Dungeons: Jungle Awakens. Premiera dodatku już 1. lipca!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 30.06.2020, 13:00 Aktualizacja: 30.06.2021, 13:02
Minecraft Dungeons ukazał się na rynku pod koniec maja, a już na lipiec zapowiedziana została premiera Jungle Awakens. To pierwszy z dwóch pewnych dodatków do gry Mojang. Drugim z rozszerzeń wchodzących w skład Hero Edition będzie Creeping Winter. Co na dzień dzisiejszy wiemy o dodatkach do Minecraft Dungeons?
już w lipcu premiera Minecraft Dungeons: Jungle Awakens
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Minecraft Dungeons: Jungle Awakens poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Minecraft Dungeons: Jungle Awakens?

Omawiany dodatek trafi w ręce użytkowników już 1. lipca bieżącego roku w wersjach na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Jungle Awakens to rozszerzenie do gry, która została wydana całkiem niedawno, albowiem premiera Minecraft Dungeons miała miejsce pod koniec maja 2020 roku.

Rozszerzenie przygotowane zostało przez Mojang Studios, a nad wydaniem czuwa firma Xbox Game Studios, w której portfolio znajduje się firma odpowiedzialna za jedną z najbardziej dochodowych gier w historii. To pierwszy płatny dodatek do Minecraft Dungeons i zadebiutuje on równocześnie na wszystkich platformach sprzętowych. Co dokładnie zaoferuje graczom? Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

W lipcu udajemy się do dżungli

Dodatek musi oznaczać przynajmniej jedno – wprowadzenie na mapę Minecraft Dungeons nowych lokacji. Jak już sugeruje tytuł omawianego rozszerzenia – na użytkowników czekają niepublikowane dotąd miejsca z akcją rozgrywaną w dżungli. Oczywiście na tym nie koniec. Poza premierowymi lokacjami Minecraft Dungeons zostanie wzbogacony o nowe misje, przeciwników oraz elementy wyposażenia.

Wśród rywali pojawią się zombie, szkielety, papugi oraz trujące winorośle. Na szczęście nowe bronie oraz artefakty pomogą nam w zwalczeniu antagonistów, a przed ich atakami ochronią również wcześniej niedostępne pancerze. Największym przeciwnikiem i zarazem najważniejszym celem w rozgrywce będzie jednak skryte w głębi dżungli tajemnicza moc. Dotarcie do niej zajmie nam jednak trochę czasu, ponieważ dodatek oferuje łącznie aż trzy nowe misje.

Co ważne – dodatek oferuje nie tylko pokryte bujnie rozwiniętymi roślinami tereny, lecz także kopalnie, mniej zagęszczony las czy kanion. Dżungla pozostanie najważniejszym miejscem, skupiającym w skupie najważniejsze elementy wzbogaconej o zasoby Jungle Awakens rozgrywki.

w Minecraft Dungeons: Jungle Awakens pojawią się pandy!

Oprócz Jungle Awakens tego samego dnia zyskamy również możliwość pobrania – tym razem już bezpłatnej – aktualizacji z nowym lochem o nazwie Lost Temple. Ponadto wprowadzi ona drobne, kosmetyczne poprawki do Minecraft Dungeons, a także nowych bohaterów. Są nimi pandy!

Oczywiście sama rozgrywka nie ulegnie zmianie – pokonywanie przeciwników pozwoli nam na zyskanie punktów doświadczenia; wykonywanie poszczególnych misji zapewni rozwój postaci oraz posiadanie coraz to okazalszego ekwipunku.

Ile zapłacimy za dodatek?

Rozszerzenie Jungle Awakens niestety nie jest bezpłatne i trzeba będzie sięgnąć do kieszeni. Oficjalną cenę za dodatek do Minecraft Dungeons poznamy w dniu premiery, ale zgodnie z doniesieniami kwota ma sięgnąć maksymalnie 5 dolarów.

Użytkownicy, którzy Minecraft Dungeons nabyli w wersji Hero Edition, mogą być spokojni – Jungle Awakens będzie dla nich darmowe. Tym zaś, którym rozgrywka hack’n’slash w świecie popularnej gry nie jest potrzeba do szczęścia, polecamy naszą listę najlepszych modów do Minecrafta.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments