„MonHun Day”, czyli wolne na granie w Monster Hunter: Rise. Pomysł japońskiego CEO

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 24.03.2021, 12:50 Aktualizacja: 24.03.2022, 12:50
Przy okazji premiery gier lub innych głośnych dzieł kultury, część osób, chcąc celebrować ten dzień we właściwy sposób, bierze sobie wolne od pracy. Tak było m.in. w przypadku Cyberpunk 2077, ale wielokrotne przekładanie debiutu popsuło urlopy części graczom. W przypadku Monster Hunter: Rise tego typu problemy nie wystąpiły, a jeden z szefów japońskiej korporacji postanowił dać swoim pracownikom dzień wolnego ze względu na premierę nowej gry Capcomu.
0 Udostępnień

Łowcy potworów gotowi na premierę Capcomu

Przesunięcia dużych, oczekiwanych produkcji najbardziej odczuwają gracze, którzy planowali rozpocząć swoją przygodę z daną produkcją już od dnia premiery. Takie osoby często biorą sobie urlopy, by móc w pełni poświęcić się rozgrywce i podobną rzecz planowali pracownicy Mark-on, japońskiej firmy zajmującej wirtualną rzeczywistością.

Jak podaje Huffinton Post Japan, pracowników, którzy wzięli sobie urlop na najbliższy piątek z okazji premiery Monster Hunter: Rise, było na tyle dużo, że Masaki Hiyama, CEO Mark-on, zdecydował się wszystkim swoim podwładnym dać wolne, a 26 marca uczynił “MonHun Day”. Pracownicy rzecz jasna przyklasnęli takiemu zarządzeniu – nawet ci, którzy nie mają Switcha i nie planowali grać w Monster Hunter: Rise. Niewątpliwie jest to miły gest, który być może, wraz z popularnością medium, jakim są gry wideo, trafi do innych firm, nie tylko tych japońskich. 

A sam Monster Hunter: Rise ma szansę być kolejną udaną premierą Capcomu – wczoraj zeszło embargo na recenzję i średnia ocen na Metacriticu to 87% (na 61 recenzji aż 58 jest pozytywnych). Gra dostępna jest tylko na Switchu, ale w 2022 roku pojawi się na komputerach osobistych.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments