Na czym polegał będzie multiplayer Resident Evil 3 Remake?

Michał Wieczorek Aktualności o grach Publikacja: 14.02.2020, 8:00 Aktualizacja: 14.02.2020, 8:00
Przed rokiem do grona świetnych remake'ów dołączyło odświeżenie Resident Evil 2, a niedawno został zapowiedziany kolejny remake na podstawie następnej odsłony cyklu. Fanów zaskoczył także dodatkowy tryb multiplayer zwany Project Resistance. Na czym polega ten tryb w Resident Evil 3 Remake i z czym go się je?
resident evil 3 remake - multiplayer
9 Udostępnień

Czym jest Project Resistance? Resident Evil 3 Remake zaskoczył!

Początkowo fani serii byli zawiedzeni zapowiedzią Japończyków. Oczekiwali pełnoprawnego remake’u trzeciej odsłony cyklu, a otrzymali trailer czegoś, o co nie prosili. Wkrótce okazało się jednak, że Project Resistance jest osobnym trybem dla pięciu graczy, który otrzymujemy wraz z remake’iem Resident Evil 3.

W tryb ten może zagrać pięciu graczy. Czterech z nich ma za cel wykonanie odpowiednich czynności i ukończenie poziomu przy życiu, odpierając przy tym ataki zarażonych wirusem G zombie. Każdy wybiera jednego z sześciu bohaterów ze specjalną, indywidualną umiejętnością. Piąty z graczy natomiast wciela się w rolę Masterminda – postaci kontrolującej w zasadzie wszystko, zaczynając od rozmieszczania przeciwników, przez rozstawianie pułapek, kończąc na przejmowaniu sterowania nad mutantami. Jego celem jest niedopuszczenie przeciwników do wykonania celów rozgrywki poprzez utrudnianie im tego na wszelki możliwy sposób.

Asymetryczne survival horrory to świetna rozrywka

Ideą asymetrycznych horrorów jest rywalizacja między graczami. Najczęściej role wyglądają następująco: drużyna ludzi kontra o wiele silniejszy morderca/potwór. Ci pierwsi mają określony cel, który pozwoli im wygrać, a antagonista musi ich jak najszybciej unieszkodliwić. Ważny jest aspekt kooperacji i wyważenia umiejętności postaci.

Czy Project Resistance będzie się wyróżniał na tle innych gier tego gatunku? W tej chwili na rynku jest parę tytułów, które mogą być rywalem dla omawianego trybu, o czym najlepiej świadczy nasz ranking najlepszych gier na Halloween. Dead by Daylight, Friday the 13th czy Last Year: The Nightmare jak na razie świetnie sobie radzą, posiadając z ostatniego czasu ogrom pozytywnych recenzji na Steamie i dalej ciesząc wierne grono graczy.

Resident Evil 3 Remake to oczekiwana przez zagorzałych fanów odnowiona wersja gry z 1999 roku. Na przestrzeni lat produkcja ukazała się na PS1, PC, GameCube, PS3, PSP i PS Vita. W najnowszy tytuł Capcomu wraz z trybem Project Resistance będziemy w stanie zagrać już 3. kwietnia 2020 roku na PC, PS4 oraz Xbox One.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments