Najlepsze gry na Halloween? Sprawdźcie!

Patryk Stec Gry Publikacja: 30.10.2018, 12:36 Aktualizacja: 30.10.2018, 12:36
W najbliższych dniach mroczny klimat udzieli się każdemu. Zbliżające się Halloween to idealny okres, aby przy ciepłej herbacie poczuć dreszczyk emocji. Najlepiej przy ciekawym horrorze! Które gry na Halloween sprawdzą się najlepiej w tym roku? Prezentujemy Wam kilka niekoniecznie oczywistych propozycji.
Layers of Fear gry na halloween
5 Udostępnień

Layers of Fear, czyli najlepszy horror tego roku

Produkcja polskiego studia Bloober Team uznawana jest przez niektórych za najlepszy horror tego roku. Trudno się z tym nie zgodzić. W grze wcielamy się w malarza, który eksplorując rezydencję stara się znaleźć inspirację do ukończenia swojego dzieła. Dodatkowym urozmaiceniem jest fakt, że główny bohater cierpi na chorobę psychiczną, która z przejściem do każdego kolejnego pomieszczenia się pogłębia.

Świetnie wykorzystany motyw malarski, wyciśnięty do ostatniej kropli silnik Unity oraz dawka niepewności sprawiają, że nie przejdziecie obok tej gry obojętnie. Według rankingu sprzedaży na Steamie Layers of Fear cieszyło się większym zainteresowaniem niż Sniper czy jedna z części Call of Duty.

Pogrąż się w rozpuście Lust for Darkness

Mocna gra z bardzo specyficznym klimatem. Lust for Darkness to horror od Movie Games, który podbił platformę crowdfundingową Kickstarter, gdzie przekroczył minimalny próg finansowania o 600%.

Gra opowiada historię Jonathana Moona, który za wszelką cenę próbuje odnaleźć zaginioną żonę. W tym celu trafia do tajemniczej wiktoriańskiej willi należącej do rodziny Yelverton.

W środku bohater będzie spotyka ludzi połączonych z wymiarem Lusst’ghaa, którzy od setek lat są zaprogramowani do przeżywania ciągłej ekstazy. W grze można również uruchomić szare komórki i rozwiązać kilka zagadek, które pozwolą pchnąć fabułę do przodu. Lust for Darkness zawiera elementy okultystyczne i erotyczne. Poza tym jest zainspirowany twórczością H.P. Lovecrafta i Zdzisława Beksińskiego.

Gry na Halloween 2018? Tylko premiera Call of Cthulhu

To najnowsza gra dystrybuowana przez CD Projekt i kolejna pozycja bazująca na twórczości H.P. Lovecrafta, a dokładniej – stworzonej przez niego mitologii Cthulhu. Głównym bohaterem jest detektyw Edward Pierce, który ma za zadanie wyjaśnić sprawę tajemniczego morderstwa artystki Sary Hawkins oraz jej bliskich. Wraz z zaangażowaniem w śledztwo sprawy się komplikują, co wiązać może się z knowaniami inspirowanymi przez tytułowe stworzenie. W grze będziemy odwiedzać kolejne lokacje oraz rozwiązywać zagadki. Stylistyka produkcji utrzymana jest w minimalistycznej kolorystyce i bardzo mrocznym klimacie. Premiera gry nie przypadkiem jest planowana na 30 października.

SOMA, czyli survival horror na Halloween

Kolejna gra przygodowa, a właściwie survival horror na naszej liście. SOMA to świetnie przyjęta historia Simona Jaretta, który znalazł się w ośrodku badawczym PATHOS-II na dnie Oceanu Atlantyckiego. Bajkowa sceneria dość szybko zamieniła się w koszmar. Kompleks opanowała sztuczna inteligencja, która zabiła wszystkich pracowników. Oczywiście czeka nas tutaj dużo walki z potworami oraz nieustanne poczucie niepewności.

Ale w końcu o to chodzi w horrorach, prawda? Oprócz tego nie brakuje w grze nawiązań filozoficznych i religijnych. Nieraz zobaczymy odwołania do biblijnego potopu czy ludzkiej moralności. Studio Frictional Games zadbało także o odpowiednią oprawę wizualną – mamy do czynienia z ładną grą, w której odpowiednie oświetlenie oraz gra kolorami są sporym atutem.

Sandboksowe straszenie w Outlast 2

Outlast 2 to kontynuacja bardzo udanego horroru od Red Barrels. W grze wcielamy się w dziennikarza Blake’a Langermanna, który wraz z żoną zmierza w okolice Wielkiego Kanionu w Kolorado, aby rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci pewnej kobiety.

Sytuacja się komplikuje, gdy w wyniku wypadku helikoptera małżeństwo zostaje rozdzielone. Pech chciał, że Blake ląduje w niezbyt ciekawej okolicy zamieszkałej przez nawiedzonych zwolenników teorii o bliskim końcu świata. Co ciekawe, protagonista nie ma jak się przed nimi bronić – może tylko uciekać, a jedynym użytecznym narzędziem jest jego kamera. W takich warunkach zrobi wszystko, aby odnaleźć ukochaną.

Gra, podobnie jak inne horrory, opiera się na eksploracji, ale tutaj mamy do czynienia z otwartym światem. Nie zabrakło również „jump scares”, czyli momentów przy których prawdopodobnie będziecie bliscy zawału serca. Polecamy również zagrać w „jedynkę” Outlasta, bo była po prostu świetna.

Tak właśnie prezentują się gry na Halloween, które polecamy na tegoroczne święto strachów. Oczywiście jest wiele innych popularnych gier przygodowych z elementami horroru psychologicznego, w które można zagrać. Jednak postaraliśmy się przedstawić kilka produkcji, które niekoniecznie przyszłyby do głowy fanom gier, nie mającym do czynienia na co dzień z tym gatunkiem. Dwie z tych produkcji to polskie gry, które zyskały rozgłos na całym świecie, udowadniając tym samym, że Polacy potrafią robić horrory na najwyższym poziomie. Korzystajcie z klimatu i dajcie się trochę postraszyć!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments