Project Resistance to prawdziwa rzeźnia. Zobacz gameplay!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 30.09.2019, 14:00 Aktualizacja: 30.09.2020, 13:10
Asymetryczny horror, w którym czterech graczy stanie naprzeciw wyposażonego w wyrafinowane narzędzia do zabijania Masterminda, zapowiedziany został niedawno przez Capcom. Twórcy nowego Resident Evila udostępnili gameplay, na którym prezentowana jest rozgrywka w Project Resistance.
project resistance gameplay
14 Udostępnień

Gameplay asymetrycznego survival horroru

Pierwszy pokaz Project Resistance na targach Tokyo Game Show 2019 ujawnił, że nowa gra z serii Resident Evil będzie asymetrycznym survival horrorem. Gracze zostaną w nim wrzuceni w środek walki pomiędzy czwórką bohaterów a Mastermindem, który korzystając z dostępnych sobie zombie oraz pułapek dojechać chce wszystkich pozostałych graczy i ma ku temu spore szanse. Po intensywnym i krótkim gameplayu z rzeczonego eventu przyszedł czas na zaprezentowanie rozgrywki w pełnej krasie.

Mimo iż każda z postaci ma swoje unikatowe zdolności oraz talenty, zabawa w Project Resistance wymagała będzie również ścisłej współpracy, aby nie dać się złapać przez zombie lub wydostać się z pułapki. Graczy, którzy nie podchodzą zbyt entuzjastycznie do trybów kooperacyjnych, z pewnością ucieszy obietnica twórców co do możliwości gry jednoosobowej offline.

Kiedy premiera Project Resistance?

Seria Resident Evil przeżywa obecnie swoje świetlane chwile. Dobrą formę potwierdza przede wszystkim wysoka sprzedaż Resident Evil 2 Remake (ponad 4 mln egzemplarzy w maju tego roku) oraz docenienie gry przez recenzentów. – Tak, Japończycy z Capcom wreszcie dali radę – potwierdził w recenzji Resident Evil 2 Remake nasz recenzent Kim Bar Tek. – Na chwilę obecną mogę ocenić RE2 jako doskonałe połączenie tradycji i nowoczesności, dając jej jednocześnie mocne 9/10 – podsumował.

Nic zatem dziwnego, że Capcom pragnie jako wydawca serii kuć żelazo póki gorące. Choć nie jest znana jeszcze oficjalna data premiery Project Resistance, śmiało możemy zakładać, że tytuł pojawi się na rynku w 2020 roku. Kolejna produkcja ze świata Resident Evil wyjdzie na PlayStation 4, Xbox One oraz PC.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments