Sprzedaż Resident Evil 2, DMC 5 i innych gier Capcomu

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 21.05.2019, 17:00 Aktualizacja: 21.05.2020, 15:56
Ciekawi was jak prezentują się na dzień dzisiejszy wyniki sprzedaży Resident Evil 2 oraz innych gier Capcomu? W rankingu popularności prym zdecydowanie wiedzie Monster Hunter World, jednak pracownicy firmy odpowiedzialni za remake klasycznego horroru oraz Devil May Cry 5 również mogą być szczęśliwi.
sprzedaz resident evil 2
12 Udostępnień

Wysoka sprzedaż Resident Evil 2 nie dziwi

Przeniesienie klasycznej gry Capcomu na obecne komputery oraz konsole nowej generacji było skazane na sukces jeszcze przed premierą. Demo remake’u Resident Evil 2 zostało ściągnięte przez ponad dwa miliony graczy i spotkało się z niezwykle ciepłym odbiorem. Ostatecznemu efektowi prac deweloperskich również niewiele można było zarzucić. – Czy remake udźwignął ciężar legendy? Tak, Japończycy z Capcom wreszcie dali radę (…). Na chwilę obecną mogę ocenić RE2 jako doskonałe połączenie tradycji i nowoczesności, dając jej jednocześnie mocne 9/10 – pisał w naszej recenzji Resident Evil 2 Kim Bar Tek.

resident evil 2 remake

Capcom zaktualizował właśnie swoją listę bestsellerów. Sprzedaż Resident Evil 2 podskoczyła w ciągu zeszłego kwartału o dwieście tysięcy egzemplarzy i oscyluje obecnie wokół liczby 4,2 miliona. Oznacza to, że jest coraz bliżej osiągnięcia pod tym względem poziomu swojego pierwowzoru. Ten rozszedł się w 4,96 milionach sztuk.

Sprzedaż innych gier Capcomu

Przy okazji zyskaliśmy również wgląd w wyniki sprzedaży innych gier Capcomu. Niezmiennie olbrzymie wrażenie robi niespodziewany hit z ubiegłego roku, Monster Hunter World, który w minionym tygodniu dostępny był w ramach darmowego triala. To największy sukces w historii firmy. Jeszcze w sierpniu zeszłego roku sprzedaż Monster Hunter World osiągnęła 10 milionów egzemplarzy, z czego ponad dwa miliony nabyte zostały przez graczy w wersji PC kilka dni po premierze. Teraz liczba ta podskoczyła do 12,4 miliona, a firma spodziewa się naprawdę wiele po zaplanowanym na 6 września dodatku Iceborn.

Przy takiej liczbie zdecydowanie mniejsze wrażenie robi wynik sprzedażowy Devil May Cry 5. Gra ta w dniu premiery doczekała się mnóstwa pozytywnych recenzji (produkcji Capcomu dziesiątkę zdecydowali wystawić się recenzenci Telegraphu, Guardiana czy Destructoida, a przedstawiciele pozostałych mediów rzadko schodzili poniżej oceny rzędu 9/10), ale przełożyło się to na tylko 2,1 miliona sprzedanych egzemplarzy. A właściwie to „tylko” – taki wynik jest niesamowity i wydawca ma prawo polewać szampana twórcom Devil May Cry 5 tak samo jak tym od Resident Evil 2 i Monster Hunter World.

Źródło: GamingBolt. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments