Remake Resident Evil 2 popularny też w wersji demo!

Michał Małysa Gry Publikacja: 21.01.2019, 12:27 Aktualizacja: 25.02.2020, 5:56
Choć remake Resident Evil 2 nie zapowiadał się z początku na olbrzymi hit, to kilka dni przed premierą jest na ustach wszystkich graczy. Dużą rolę odgrywa w tym emocjonujące demo, które zgodnie z danymi Capcomu zostało już pobrane grubo ponad 2 miliony razy. Szykuje się niespodziewany sukces?
remake resident evil 2
0 Udostępnień

Na tę grę warto czekać

Czym bliżej premiery remake’u Resident Evil 2, tym więcej wątpliwości rozwiewają twórcy gry. Dużo dobrego pod względem informacyjnym przyniosło niedawno wypuszczone demo. Płynące z pierwszych chwil w Resident Evil 2 Remake wrażenia opisaliśmy w osobnym artykule, więc nie ma sensu się powtarzać – na tę grę naprawdę warto czekać.

resident evil 2 remake

Nowa wersja przeboju, który położył fundamenty pod znany nam dziś gatunek survival horroru, wydaje się z sukcesem łączyć stare z nowym. Emocjonująca fabuła, którą poznać będziemy mogli dwukrotnie z różnych perspektyw. Uwspółcześnienie mechanizmów rozgrywki przy jednoczesnym zadbaniu o oldschoolowy feeling. Stałe ustawienie kamery, które w udany sposób podkreśla klaustrofobiczny charakter rozgrywki. Klasyczne jump scare’y i nieco nowocześniejsze zagadki środowiskowe… Tak, lista zalet jest naprawdę długa.

Remake Resident Evil 2 jara nie tylko nas

Jak się okazuje, graczy z niecierpliwością oczekujących na remake Resident Evil 2 da się znaleźć na świecie znacznie więcej. Mówiąc precyzyjniej – już ponad dwa miliony. Tylu właśnie użytkowników pobierających wersję demonstracyjną gry zgodziło się na śledzenie przez Capcom postępów związanych z przebywaniem w świecie gry. Czego dowiadujemy się z danych zebranych przez twórców?

resident evil 2 remake

Na chwilę obecną graczy, którzy ściągnęli demo i zgodzili się na udostępnianie danych, było nieco ponad 2,3 miliona. Z każdą godziną liczba ta jednak wzrasta. Ponad pół miliona graczy pochodzi z odpowiednio Ameryki oraz Europy (nie wliczając Rosji), a powoli do tego kamienia milowego zbliża się również Japonia. Inne ciekawe statystyki? Wybór protagonisty rozkłada się jak na razie po równo między Claire i Leona, zaś w pełni wersję demonstracyjną remake’u Resident Evil 2 ukończyło jak na razie 25% graczy.

Zamierzacie dołączyć do tak wielkiego grona entuzjastów, gdy gra Capcomu pojawi się na sklepowych półkach w odświeżonej po dwudziestu latach wersji?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments