Resident Evil 2 Remake

0/5.0 z 0 ocen Oceń grę

Resident Evil 2 Remake

Horror
Capcom
25 stycznia 2019
Capcom

Resident Evil 2 Remake jest nową wersją legendarnego survival horroru sprzed dwudziestu lat. Za jego produkcję odpowiadają twórcy pierwowzoru z wydawnictwa Capcom. Premiera gry zaplanowana jest na 25 stycznia 2019 na wszystkie liczące się platformy: PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie powstanie niestety wersja na Xbox 360 i PlayStation 3.

Do Raccoon City, które kilka miesięcy wcześniej poradziło sobie z plagą zombie, przybywa młody policjant. Leon S. Kennedy nie trafia jednak do miejsca, o którym marzyć mógł podczas poobiednich drzemek w akademii. Miasto po raz kolejny opanowane zostaje przez krwiożercze zombie w wersji najklasyczniejszej z klasycznych. Nienasycone stwory szwendają się w swojej bezmózgiej masie, aby brutalnie rozrywać i pożerać nielicznych ocalałych śmiertelników. Rookie musi odeprzeć pierwszy atak wraz z niespodziewaną sojuszniczką - równie młodą jak on sam studentką Claire Redfield. Po tym jak obojgu udaje się ujść z życiem, bohaterowie niespodziewanie zostają rozdzieleni. Wtedy właśnie gracz podjąć musi decyzje o kierowaniu dalszymi krokami Claire lub Leona. Jak zaznaczają twórcy, rozgrywka ma być w stosunku do oryginału znacznie pogłębiona. Wpłynie na to znaczne poszerzenie wątków, odarcie części sekwencji z liniowości oraz standardowy już chyba w dzisiejszych czasach wpływ naszych decyzji na dalsze losy protagonistów.

Resident Evil 2 Remake już na samym wstępie będzie się wydawał graczom pamiętającym oryginał nieco inny. To kwestia kamery - zamiast przeskakiwać między perspektywami, zostanie ona umieszczona w jednym punkcie nad ramieniem bohatera. Potęgowane przez to klaustrofobiczne uczucie zwiększyć ma emocje płynące zarówno z klasycznych dla gatunku jump scare'ów, jak i powolnego zbliżania się do ohydnych mutantów oraz innych wynaturzeń, które znalazły dla siebie miejsce w bestiariuszu gry. Za unowocześnieniem aspektu fabularnego oraz reżyserskiego idą też zmiany w obrębie samej rozgrywki. Jest ona pełna kompromisów między tradycją i nowoczesnością, czego najlepszy przykład stanowi mechanika strzelania. W przeciwieństwie do oryginału, do nacierających wrogów strzelać będziemy mogli również w ruchu. Przywodzi to na myśl wspomnienia z części 4, 5 i 6? Twórcy nie zdecydowali się iść aż tak daleko w stronę shootera. Oddawanie kolejnych salw zmusi bohaterów do bardzo powolnego ruchu, amunicji zaś z każdym kolejnym strzałem raczej przybywało nie będzie. Oznacza to, że kolejnym elementem istotnym dla rozgrywki stanie się odpowiednie zarządzanie ekwipunkiem. Pistolety z niewielkimi zapasami amunicji będą musiały dzielić miejsce z bronią białą, a w skrajnych przypadkach ustąpić nawet miejsca zapasom czy ciekawym przedmiotom, pozwalającym prowadzić fabułę w niespodziewanych kierunkach. Kto w końcu stwierdził, że przetrwanie ataku zombie ma być bezproblemowe?

Resident Evil 2 Remake- wymagania sprzętowe

  • Intel Core i5-4460 3.2 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta graficzna 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon R7 260X lub lepsza
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
  • Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD FX-9590 4.7 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta graficzna 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 480 lub lepsza
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit


PES 2021. Premiera wyłącznie w formie aktualizacji

PES 2021 już niebawem ukaże się na rynku. W tym roku może to być inna premiera niż dotychczas. Jest realne, że nowa część serii Konami wydana zostanie tylko jako aktualizacja dla poprzednika.

Ubisoft Forward 2020. Czego dowiedzieliśmy się na konferencji?

Za nami Ubisoft Forward – specjalne wydarzenie, podczas którego zapowiedziano szereg premierowych gier. Czego się dowiedzieliśmy? Jakie materiały promocyjne otrzymaliśmy?

Superhot: Mind Control Delete. Premiera dodatku w połowie lipca

Zapowiadamy lipcową premierę Superhot: Mind Control Delete – samodzielnego dodatku do polskiej strzelanki Superhot. Dla części użytkowników pobranie rozszerzenia będzie możliwe za darmo.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o