Resident Evil 2 Remake

0/5.0 z 0 ocen Oceń grę

Resident Evil 2 Remake

Horror
Capcom
25 stycznia 2019
Capcom

Resident Evil 2 Remake jest nową wersją legendarnego survival horroru sprzed dwudziestu lat. Za jego produkcję odpowiadają twórcy pierwowzoru z wydawnictwa Capcom. Premiera gry zaplanowana jest na 25 stycznia 2019 na wszystkie liczące się platformy: PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie powstanie niestety wersja na Xbox 360 i PlayStation 3.

Do Raccoon City, które kilka miesięcy wcześniej poradziło sobie z plagą zombie, przybywa młody policjant. Leon S. Kennedy nie trafia jednak do miejsca, o którym marzyć mógł podczas poobiednich drzemek w akademii. Miasto po raz kolejny opanowane zostaje przez krwiożercze zombie w wersji najklasyczniejszej z klasycznych. Nienasycone stwory szwendają się w swojej bezmózgiej masie, aby brutalnie rozrywać i pożerać nielicznych ocalałych śmiertelników. Rookie musi odeprzeć pierwszy atak wraz z niespodziewaną sojuszniczką - równie młodą jak on sam studentką Claire Redfield. Po tym jak obojgu udaje się ujść z życiem, bohaterowie niespodziewanie zostają rozdzieleni. Wtedy właśnie gracz podjąć musi decyzje o kierowaniu dalszymi krokami Claire lub Leona. Jak zaznaczają twórcy, rozgrywka ma być w stosunku do oryginału znacznie pogłębiona. Wpłynie na to znaczne poszerzenie wątków, odarcie części sekwencji z liniowości oraz standardowy już chyba w dzisiejszych czasach wpływ naszych decyzji na dalsze losy protagonistów.

Resident Evil 2 Remake już na samym wstępie będzie się wydawał graczom pamiętającym oryginał nieco inny. To kwestia kamery - zamiast przeskakiwać między perspektywami, zostanie ona umieszczona w jednym punkcie nad ramieniem bohatera. Potęgowane przez to klaustrofobiczne uczucie zwiększyć ma emocje płynące zarówno z klasycznych dla gatunku jump scare'ów, jak i powolnego zbliżania się do ohydnych mutantów oraz innych wynaturzeń, które znalazły dla siebie miejsce w bestiariuszu gry. Za unowocześnieniem aspektu fabularnego oraz reżyserskiego idą też zmiany w obrębie samej rozgrywki. Jest ona pełna kompromisów między tradycją i nowoczesnością, czego najlepszy przykład stanowi mechanika strzelania. W przeciwieństwie do oryginału, do nacierających wrogów strzelać będziemy mogli również w ruchu. Przywodzi to na myśl wspomnienia z części 4, 5 i 6? Twórcy nie zdecydowali się iść aż tak daleko w stronę shootera. Oddawanie kolejnych salw zmusi bohaterów do bardzo powolnego ruchu, amunicji zaś z każdym kolejnym strzałem raczej przybywało nie będzie. Oznacza to, że kolejnym elementem istotnym dla rozgrywki stanie się odpowiednie zarządzanie ekwipunkiem. Pistolety z niewielkimi zapasami amunicji będą musiały dzielić miejsce z bronią białą, a w skrajnych przypadkach ustąpić nawet miejsca zapasom czy ciekawym przedmiotom, pozwalającym prowadzić fabułę w niespodziewanych kierunkach. Kto w końcu stwierdził, że przetrwanie ataku zombie ma być bezproblemowe?

Resident Evil 2 Remake- wymagania sprzętowe

  • Intel Core i5-4460 3.2 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta graficzna 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon R7 260X lub lepsza
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
  • Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD FX-9590 4.7 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta graficzna 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 480 lub lepsza
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit


Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny

THPS 1 + 2 to remaster tytułów sprzed dwóch dekad! Jednak znakomita formuła wciąga do dzisiaj. Go skate!

Loki w Fortnite

Nordycki bóg oszustwa, a właściwie bohater z uniwersum Marvela zostanie już wkrótce grywalną postacią w słynnej grze online.

Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4

River, suka owczarka niemieckiego była modelką i inspiracją dla popularnej postaci Dogmeata. Jej opiekun, developer Joel Burgess pożegnał psa w emocjonalnym tweecie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments