Muzyka do Watch Dogs: Legion tworzona przez… ciebie?

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 15.07.2019, 15:00 Aktualizacja: 15.07.2020, 14:12
Czy możliwość uzyskania 2000 dolarów za udział w tworzeniu muzyki do Watch Dogs: Legion wydaje ci się fajną opcją? Propozycja Ubisoftu oraz HitRecord może być zatem dla ciebie, choć wywołuje ona również pewne kontrowersje. Co inni twórcy widzą złego w konkursie i mówiąc o nim nie przebierają w słowach?
muzyka do watch dogs legion
2 Udostępnień

Ty też możesz stworzyć muzykę do Watch Dogs: Legion

Ubisoft we współpracy z prowadzoną przez znanego aktora Josepha Gordona-Levitta wytwórnią społecznościową HitRecord zaprasza entuzjastów buntowniczej serii do współtworzenia muzyki do Watch Dogs: Legion. Fani dzielić mogą się swoją muzyką za pomocą platformy, która pozwala na wrzucanie krótkich filmów oraz piosenek, które inni użytkownicy mogą remiksować.

Twórcy poszukują piosenek, które mieszczą się w gatunkach takich jak rock, hip-hop, elektronika, pop, metal czy punk. Każda z dziesięciu wybranych przez Ubisoft oraz HitRecord piosenek zostanie nagrodzona dwoma tysiącami dolarów.

Pomysł nie wszystkim się podoba

Pomysł współtworzenia muzyki do Watch Dogs: Legion przez fanów nie przyjął się z wyłącznie pozytywnym odbiorem. Twórcy zwracają uwagę, że praktyka Ubisoftu (podobnie działa to w przypadku Beyond Good & Evil 2) jest w pewnym sensie wykorzystywaniem nieodpłatnej pracy. O ile kilku fanów dostanie koniec końców nagrodę, tak wielu z nich pracować będzie tylko dla idei. Krytycy mówią też o psuciu rynku, często nie przebierając w słowach:

Ostatnio gra zapowiadana na 6 marca 2020 r. na PS4, Xbox One, PC i Stadia omawiana była przez Ubisoft na E3. Jej akcja toczyć będzie się w nieodległej przyszłości. Miejscem akcji zostanie Londyn, a raczej dystopijna wizja upadku miasta po brexicie.

Źródło: Game Informer. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments