Muzyka w Wiedźminie Netfliksa. Kto ją komponuje?

Michał Małysa Seriale Publikacja: 12.07.2019, 14:00 Aktualizacja: 12.07.2020, 12:25
Podobał wam się soundtrack amazonowego serialu The Romanoffs? Jego autorzy skomponują również muzykę w Wiedźminie Netfliksa, jak informuje nas strona serialu na IMDb. Ucina to ostatecznie spekulacje o twórcach soundtracku trzeciej części gry: Mikołaju Stroińskim oraz Marcinie Przybyłowiczu.
muzyka w wiedzminie netfliksa
0 Udostępnień

Kto komponuję muzykę do Wiedźmina Netfliksa?

Jak poinformowało IMDb, za muzykę w Wiedźminie Netfliksa odpowiedzialny będzie duet kompozytorów: Sonya Belousova i Giona Ostinelli. Dwójka artystów znana jest z prac nad soundtrackiem serialu The Romanoffs, produkowanego przez Amazon Prime Video.

Jak poświadcza jeden z ostatnich instagramowych postów artystki, duet pracuje obecnie w londyńskim North Seven Studios. Nagrywane są tam dźwięki instrumentów takich jak lutnie, mandoliny czy gitary renesansowe.

Oznacza to, że spekulacje o zaangażowaniu Mikołaja Stroińskiego oraz Marcina Przybyłowicza (autorzy soundtracku do trzeciej części gry) do produkcji muzyki w Wiedźminie Netfliksa były naciągane.

Znamy obsadę Wiedźmina i czekamy na kolejne informacje

Jeszcze w lipcu podczas Comic Conu w San Diego zaprezentowany zostanie pierwszy trailer Wiedźmina. Poznanie kompozytorów muzyki do Wiedźmina Netfliksa nie jest jednak pierwszym szczegółem, jakiego dowiedzieliśmy się w ostatnich miesiącach. Najwięcej emocji wzbudziły pierwsze zdjęcia Wiedźmina, Ciri i Yennefer. Jak przypadły wam do gustu kreacje, za które odpowiadać będą Henry Cavill, Freya Allen oraz Anya Chalotra?

Jak prezentuje się aktorzy z obsady Wiedźmina Netfliksa poza wymienioną trójką? Jodhi May (Gra o Tron, Geniusz) wcieli się w rolę Królowej Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude) króla Cintry i jarla Skellige Eista Tuirseacha, zaś Adama Levy’ego (Knightfall, Przekręt) zobaczymy w roli doradzającego im druida Myszowora. Tissaię de Vries, rektorkę akademii czarodziejek, zagra MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza, Lista płatnych zleceń), Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) zagra Fringillę Vigo, zaś Therica Wilson-Read (Profil) Sabrinę Glevissig. Na liście aktorów znajdziemy również Macieja Musiała, który wcieli się w nieznanego z książek czy gier bohatera imieniem Sir Lazlo.

Źródło: IMDb. Grafika: Giona Ostinelli.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments