Narodowa Drużyna Esportu gotowa do rozgrywek w FIFA

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 23.04.2019, 14:49 Aktualizacja: 23.04.2020, 14:49
Zapowiedziane na początku kwietnia powołanie krajowej reprezentacji FIFA stało się faktem znacznie szybciej, niż mogliśmy się tego spodziewać. Po dzisiejszym spotkaniu u Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wiemy już, kto zagra w Narodowej Drużynie Esportu. Powołania lepsze niż Janasa?
narodowa druzyna esportowa fifa c
11 Udostępnień

Polacy bez kwalifikacji na Mistrzostwa Świata

Brak kwalifikacji na Mistrzostwa Świata w dobie takich zawodników jak Krzysztof Piątek, Piotr Zieliński czy Robert Lewandowski? Cóż, w rozgrywkach esportowych to możliwe, a wszystko przez brak narodowej kadry. O sprawie informowaliśmy już na początku kwietnia – wśród dwudziestu drużyn walczących o tytuł mistrzów globu oraz kilkadziesiąt tysięcy dolarów nie znalazła się reprezentacja Polski w FIFA, której powołanie ogłosił niedługo potem Andrzej Duda.

⚽️ Prezydent zainicjował powołanie Drużyny Narodowej w wirtualnej piłce nożnej! Andrzej Duda spotkał się dziś z…

Gepostet von Kancelaria Prezydenta RP am Freitag, 5. April 2019

Miło nam poinformować, że Miłosz 'milosz93′ Bogdanowski wraz z Jakubem „cyanide” Mikołajewskim skompletowali już niemal cały zespół – Kancelaria Prezydenta RP zaprezentowała pierwszych ośmiu graczy, którzy reprezentowali będą nasz kraj w rozgrywkach międzynarodowych w grę FIFA. Do wyłonienia pozostało jeszcze tylko dwóch zawodników.

Kto gra w Narodowej Drużynie Esportu FIFA?

Zaznaczyć na wstępie należy, że esportowość reprezentacji ogranicza się póki co wyłącznie do gry FIFA. Produkcja EA Sports stanowić może dla przedstawicieli starszych pokoleń fajny pomost pomiędzy sportem tradycyjnym a jego wersją elektroniczną. Biegający po wirtualnych boiskach piłkarze dla ludzi wychowanych w erze analogowej będą do przetrawienia znacznie łatwiejsi niż bohaterowie Counter Strike: Global Offensive, League of Legends czy Magic: the Gathering. Nic zatem dziwnego, że to właśnie gracze FIFA staną się trzonem Narodowej Drużyny Esportu.

W składzie Narodowej Drużyny Esportu grać będą:

  • Miłosz ‘milosz93’ Bogdanowski
  • Damian ‘damie’ Augustyniak
  • Nikodem ‘Piko’ Pawlak
  • Gracjan ‘El Polako’ Gołębiewski
  • Kamil ‘Riptorek’ Soszyński
  • Bartosz ‘bejott’ Jakubowski
  • Jakub ‘Cyanide’ Mikołajewski
  • Marcin ‘mRN’ Sczes

Kanał Narodowej Drużyny Esportu w internecie

Jak przystało na profesjonalną kadrę narodową, i w tym przypadku doniesienia na temat drużyny śledzić będziemy mogli za pośrednictwem oficjalnego kanału Narodowej Drużyny Esportu. Prowadzić będzie go Aleksandra Wicik, która zdążyła już przeprowadzić krótką rozmowę z kapitanem reprezentacji zaraz przed spotkaniem z Andrzejem Dudą.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments