Netflix Recomoji wybierze film na podstawie emotek

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 18.07.2018, 12:39 Aktualizacja: 26.02.2020, 7:48
Na oficjalnym profilu facebookowym pojawiło się Netflix Recomoji - opcja rozmowy z botem, który na podstawie przesłanego emoji, zarekomenduje najlepsze filmy, programy lub seriale, dostosowane do aktualnego nastroju użytkownika. To rewolucyjne podejście do rekomendacji. 
Netflix Recomoji
0 Udostępnień

Czy Netflix Recomoji to kolejny algorytm?

Netflix Recomoji to zupełnie nowy sposób na odkrywanie treści dostępnych na platformie, który nie wpływa na system rekomendacji samego serwisu. Algorytm aplikacji Netflix został stworzony, by odczytywać stałe upodobania swoich użytkowników i jest przypisany bezpośrednio do poszczególnych kont.

Świeża opcja bazuje na informacjach podanych w konwersacji Messenger – dzięki emoji odczytuje samopoczucie użytkownika w danej chwili. Oznacza to, że rekomendacje przedstawione użytkownikowi ze świetnym humorem będą różnić się od tych, które zobaczy osoba w nieco mniej radosnym nastroju.

Pochwal się znajomym

Dzięki nowej opcji, użytkownik może także w prosty sposób udostępniać otrzymane propozycje. Jeśli rekomendacja przypadnie mu do gustu, wystarczy, że wybierze w konwersacji opcję „Dodaj do ulubionych”. W oknach rozmów pojawi się dodatkowe rozszerzenie Netflix Recomoji, które umożliwi łatwe dzielenie się ulubionymi tytułami ze znajomymi.

Akcja Netflix Recomoji potrwa do połowy października i jest dostępna dla wszystkich fanów serwisu w Polsce. Propozycje przedstawiane za pośrednictwem aplikacji Messenger nie są połączone z subskrypcją Netflix. Dzięki temu każdy może sprawdzić jak działają rekomendacje bazujące na samopoczuciu.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments