Netflix – seriale i filmy na weekend. Nasze 5 propozycji #18

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 17.01.2020, 9:06 Aktualizacja: 17.01.2021, 9:13
Weekend tuż, tuż, zatem to odpowiedni moment, aby zapowiedzieć filmy i seriale, które niebawem trafią na platformę Netflix. Najgorętszą premierą wydaje się drugi sezon Sex Education, ale to oczywiście nie jedyne nowości w popularnej wypożyczalni. Co jeszcze tworzy nasze zestawienie pięciu najciekawszych nowości?
sex education sezon 2
8 Udostępnień

Sex Education: Sezon 2 – na Netflix od 17 stycznia

W przestrzeni internetu nie brakuje głosów, że nawet jak na Netflix pojawi się kilkanaście nowości, to i tak wszyscy użytkownicy platformy będą oglądać Sex Education. Serial, który również w naszym kraju bardzo szybko zyskał duże grono zwolenników, powraca z drugim sezonem.

Zwiastun nowego zestawu ośmiu odcinków zapowiada kolejną porcję zawirowań, nieporozumień, ale przede wszystkim wielkich emocji w rozmaitych relacjach płciowych (i to nie tylko damsko-męskich). Gotowi na dalsze perypetie w życiu Otisa i jego rodziny oraz znajomych? W recenzji pierwszego sezonu Sex Education byliśmy zachwyceni i z niecierpliwością oczekujemy na kolejny!

Ares: Sezon 1 – na Netflix od 17 stycznia

Biorąc pod uwagę jak wielką popularnością cieszy się jako gatunek horror, na pewno wiele osób ucieszy się na wieść, że powstał nowy serial grozy. Ares to holenderska produkcja, na którą składa się osiem (miejmy nadzieję, że strasznych) epizodów.

Załączony powyżej niespełna minutowy zwiastun kilkoma scenami przywodzi na myśl choćby znakomite (choć nieco odmienne gatunkowo) Oczy szeroko zamknięte. Ares poziomem do znakomitego filmu Stanleya Kubricka raczej nie nawiąże, ale liczmy na porządną porcję emocji.

Upadek Grace – na Netflix od 17 stycznia

Najciekawsze dramaty sądowe to te, w których widz nie ma pewności, czy oskarżony rzeczywiście dokonał zarzucanego mu czynu. Obecność podobnych wątpliwości sugeruje aż trzyminutowy zwiastun Upadku Grace, nowego filmu Tylera Perry’ego. To bodaj najciekawsza propozycja spośród oferty filmów Netflix na styczeń 2020!

Reżyser Dobrych uczynków postanowił opowiedzieć o tytułowej kobiecie, która przyznała się do zabójstwa swojego męża. Na popełnienie przez Grace okrutnego aktu przemocy wskazuje wiele… Ale czy w istocie tak było?

Ewolucja hip-hopu: Sezon 4 – na Netflix od 17 stycznia

Zgodnie z wieloma opiniami dokument jest tym gatunkiem filmowym, który w ofercie Netflix od wielu lat stanowi jeden z ciekawszych wyborów. Potwierdzenie stanowić może czwarty już sezon Ewolucji hip-hopu – produkcji przybliżającej rozwój tej kultury od lat 70. do pierwszej dekady XXI wieku.

Na widzów czeka kolejna porcja wywiadów z przedstawicielami hip-hopu, urozmaiconymi przewijającymi się wieloma archiwalnymi oraz współczesnymi nagraniami i fotografiami. A jeśli po obejrzeniu dokumentu zajaracie się historią hip-hopu, zapraszamy do naszego przeglądu rapowych okładek spod ręki komiksiarzy. To prawdziwe perełki, udanie wpisujące estetykę komiksową w kulturę hip-hop!

Żyj dwa razy, kochaj raz – na Netflix od 17 stycznia

Na koniec propozycja z Hiszpanii, stanowiąca netfliksową odpowiedź na Foodie Love of HBO Europe. Najnowszy film Maríi Ripoll zapowiadany jest jako dramat, ale z obecną w nim nutką humoru. W tej tragikomicznej opowieści zaawansowany wiekowo główny bohater dowiaduje się, że cierpi na chorobę Alzheimera.

Emilio rozpoczyna walkę z czasem i przed utratą świadomości pragnie odnaleźć swoją dawną miłość. Pomóc mają mu w tym członkowie rodziny, których zabiera w długą podróż samochodem. Czy jesteście gotowi na dostarczający powodów do uśmiechu oraz wzruszeń hiszpański film drogi?

Grafika: Netflix.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments