Netflix – seriale i filmy na weekend. Nasze 5 propozycji #25

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 6.03.2020, 10:21 Aktualizacja: 7.03.2021, 13:04
W najbliższy weekend premierami na platformie Netflix usatysfakcjonowani powinni być szczególnie wielbicieli animacji oraz kina pod napięciem. W piątek i sobotę do wypożyczalni trafią nowe filmy i seriale, m.in. trzeci sezon Castlevania oraz thriller Podwójne morderstwo: Cisza białego miasta.
paradise pd - premiery netflix na marzec
2 Udostępnień

Castlevania: 3 sezon – na Netflix od 5 marca

Zaczynamy od animacji, czyli ze względu na regularnie pojawiające się na początku każdego miesiąca filmy studia Ghibli, gatunku w ostatnim czasie dość popularnego. W przeciwieństwie do japońskich dzieł Castlevania to serial ukierunkowany na bardziej dorosłego widza. W mającej trzeci sezon produkcji jest przynajmniej jeszcze jedna cecha, poza byciem animacją, która decyduje o wyjątkowym zainteresowaniu nią ze strony publiczności.

To oczywiście tematyka wampirów! Niedawno na platformę Netflix trafił trzyodcinkowy fabularny serial Dracula. Nie minęło zbyt wiele czasu i możemy sięgnąć po kolejną porcję akcji z udziałem żądnych krwi istot oraz innych potworów. Przypomnijmy, że premiera 3 sezonu Castlevania to dalsza porcja historii opartej na trwającej od 1986 roku serii gier komputerowych oraz na konsole.

Paradise PD: 2 sezon – na Netflix od 6 marca

Pozostajemy przy animacji i nie zmieniamy także kategorii wiekowych. Niekoniecznie dla młodszych widzów bowiem przeznaczony jest Paradise PD. Jeżeli dobrze się bawiliście na pierwszym sezonie zainaugurowanego dwa lata temu serialu twórców Brickleberry, to na pewno nie opuścicie nowego zestawu dziesięciu odcinków.

Co oznacza premiera drugiego sezonu Paradise PD? Władzę nad miastem przejąć chce gangster, któremu czoła stawić musi znana nam z pierwszej odsłony serii grupa nie tak uzdolnionych policjantów. Nie zabraknie kontrowersyjnego, nierzadko wulgarnego i nasączonego erotyzmem humoru oraz dużej dawki szalonej akcji. W końcu, jak informują sami twórcy, jest to wielki powrót porąbanego serialu.

Podwójne morderstwo: Cisza białego miasta – na Netflix od 6 marca

Na pewno regularnie odwiedzający platformę Netflix użytkownicy zdążyli się już przyzwyczaić, że bardzo często, niemal regularnie trafiają do niej produkcje hiszpańskie. Zdarzają się filmy lub seriale o większym zabarwieniu humorystycznym, lecz wyraźnie dominują te z nastawieniem na akcję czy suspens. W ofercie Netflix na marzec 2020 znalazła się premiera tytuły drugiego typu.

W naszym kraju z poprzednich filmów reżysera Daniela Calparsoro znane są przynajmniej dwa – Oszukać złodzieja oraz Ostrzeżenie (dostępne na platformie Netflix). Twórca ten niespecjalnie wykracza poza gatunek thrillera i w przypadku Podwójnego morderstwa także otrzymujemy historię z wątkami seryjnych morderstw, kryminalnej intrygi oraz głównego bohatera, który ma za zadanie rozwiązać sprawę zabójstw. W ostrzeżeniu był nim matematyk. W najnowszym filmie Caplarsoro występuje bardziej klasyczny bohater – jest nim detektyw.

Śledztwo Spensera – na Netflix od 6 marca

Pozostajemy przy tematyce kryminalnej, choć zmieniamy otoczenie i czas na amerykańską produkcją. W dodatku w gwiazdorskiej obsadzie. Peter Berg (dostępny na Netflix – Ocalony, Battleship: Bitwa o Ziemię) do swojego najnowszego projektu zatrudnił Marka Wahlberga, z którym pracował już przy okazji kręcenia zbierającego przyzwoite opinie Czasu patriotów.

To daje nadzieją na to, że ponowna współpraca tego duetu przyniesie porządne efekty. Wahlberg wciela się w policjanta, który musi wyjaśnić sprawę zabójstw jego kolegów. Żeby nie było zbyt poważnie – towarzyszyć mu będzie niejaki Hawk – grany przez Winstona Duke’a, który jak już wiemy po seansie To my, potrafi rozładować napiętą atmosferę mniej lub bardziej wyrafinowanym dowcipem.

The Protector: 3 sezon – na Netflix od 6 marca

Na koniec naszego zestawienia jeszcze jedna propozycja serialowa. Stanowi ją premiera trzeciego sezonu The Protector – osadzonej we współczesnej rzeczywistości opowieści z elementami fantasy. Głównym bohaterem jest Hakan, który dzięki odnalezieniu specjalnego artefaktu, niczym rasowy superbohater staje się obrońcą Stambułu.

W trzecim sezonie tureckiego serialu nie zabraknie bardziej aktualnych dla nas tematów (kwestia rozprzestrzeniającego się wirusa wywołującego epidemię i poszukiwania recepty na jego zwalczenie), ale najważniejsze będą jednak zmagania Hakana i jego zwalczanie przestępców.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments