Netflix: seriale i filmy na weekend. Nasze 5 propozycji #8

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 8.11.2019, 10:00 Aktualizacja: 8.11.2019, 10:00
Przed nami długi weekend, zatem poza świętowaniem Dnia Niepodległości będzie można również obejrzeć niejeden film czy odcinek serialu. Tradycyjnie na koniec tygodnia wśród filmów i seriali Netflix znajdziemy trochę nowości. Oto pięć wybranych przez nas premierowych tytułów.
filmy i seriale netflix - darkest hour
12 Udostępnień

W śnieżną noc – na Netflix od 8 listopada

Co prawda do świąt jeszcze półtora miesiąca, a prawdziwej śnieżnej zimy w naszym kraju nie było już od dawna, ale bożonarodzeniową atmosferę oraz białe krajobrazy będzie można poczuć i podziwiać za sprawą komedii Luke’a Snellina. W śnieżną noc to opowieść o trzech historiach miłosnych z życia młodych ludzi, które łączy wyjątkowy dzień, jakim jest Boże Narodzenie. To kolejny doskonały film motywacyjny na Netflix!

Paradise Beach – na Netflix od 8 listopada

Zmieniamy klimat o sto osiemdziesiąt stopni. W Paradise Beach bowiem zamiast w śnieżnych plenerach, akcja rozgrywa się na wakacyjnych, prażonych słońcem plażach. Pod względem gatunkowym także się różni, ponieważ nowe dzieło Xaviera Durringera to thriller ze sporą dawką akcji. Podstawą dla warstwy fabularnej jest wyjście głównego bohatera z więzienia i chęć wyrównania dawnych rachunków. Pomoc ma mu w tym jego dawna ekipa od przeprowadzania nie do końca legalnych interesów.

Kto zje zielone jajka sadzone? – na Netflix od 8 listopada

Teraz propozycja dla młodszych widzów oraz rodziców, którzy poszukują na Netflix filmu lub serialu do obejrzenia z dziećmi w ten weekend. Kto zje zielone jajka sadzone? to oryginalny serial platformy Netflix, na który składa się trzynaście odcinków pełnych zwariowanych przygód. Produkcję zrealizowano w oparciu o książkę o tym samym tytule (w oryginale Green Eggs and Ham), napisaną przez Theodora Seussa Geisela (znanego jako Dr. Seuss) – uznanego amerykańskiego autora literatury dla dzieci głównie z lat 50. oraz 60.

Little Things: Sezon 3 – na Netflix od 9 listopada

Pierwsza i jedyna w niniejszym zestawieniu klasyczna propozycja serialowa. W trzecim sezonie Little Things nie zabraknie dalszych przygód oraz perypetii w związku Kavyi i Dhruva. Największy problem stanowić będzie próba kontynuacji bycia ze sobą na odległość. Dystans pomiędzy zakochanymi spowodują (jak to często bywa) kwestie zawodowe. Na razie nie pojawiała się jeszcze oficjalna informacja dotycząca liczby odcinków. Przypomnijmy, że drugi sezon był nie tylko dłuższy od pierwszego o cztery epizody (stosunek 8:4), lecz każdy z nich był dłuższy i trwał minimum 20 minut (podczas gdy poszczególny odcinek z pierwszej serii metrażem sięgał tylko kilkunastu). Tym ciekawiej zapowiada się ten najnowszy, trzeci, mający premierę w najbliższą sobotę.

Czas mroku – na Netflix od 10 listopada

Nagrodzony dwiema statuetkami Oscara (za charakteryzację i fryzury oraz pierwszoplanową rolę męską) Czas mroku to szczególnie istotna propozycja dla tych, którzy lubią filmy biograficzne. Film Joe Wrighta bowiem opowiada o początkowych latach pełnienia funkcji premiera Wielkiej Brytanii przez Winstona Churchilla. Oprócz zdobywcy nagrody Akademii Gary’ego Oldmana na ekranie pojawiają się jeszcze m.in. Kristin Scott Thomas, Lily James oraz Ben Mendelsohn. Bez wątpienia film ten nie jest szczytowym osiągnięciem kinematograficznym, lecz ze względu na brawurową kreację Oldmana na pewno wartym obejrzenia.


Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments