Filmy motywacyjne. 7 najlepszych produkcji w Netflix

zagrano Seriale Publikacja: 27.03.2020, 10:53 Aktualizacja: 27.03.2020, 10:53
Filmy motywacyjne, które wybraliśmy, mało mają wspólnego z wystąpieniami różnie odbieranych mówców motywacyjnych. To niekiedy ciężkie produkcje, ale o pozytywnym wydźwięku, mówiące o tym, że nigdy nie należy się poddawać. W trudnym czasie narodowej kwarantanny każda optymistyczna chwila jest na wagę złota, dlatego zapoznajcie się z naszą listą 7 najlepszych filmów motywacyjnych w Netflix!
Chwyć życie za włosy
13 Udostępnień

Wśród 7 najlepszych filmów motywacyjnych na Netflix wymieniamy następujące produkcje:

Kliknięcie odpowiedniej nazwy przeniesie cię do opisu konkretnego filmu motywacyjnego. Czemu wybraliśmy właśnie te tytuły?

Chwyć życie za włosy

Bycie idealną to praca na cały etat. Potrafi nieźle zmęczyć, tymczasem z wizerunku idealnej kobiety ciężko jest zrezygnować – nawet wtedy, gdy jego pielęgnowanie odbiera nam radość życia. Bohaterką filmu Chwyć życie za włosy jest odnosząca sukcesy i żyjąca w szczęśliwym, choć ciągle nieformalnym związku Violet. Kiedy w dzień swoich urodzin wydaje przyjęcie, na których spodziewa się oświadczyn od swojego partnera, jej życie wywraca się do góry nogami. Dodatkowo wkrótce na jaw wychodzi wstydliwy “sekret” bohaterki – jej włosy, jeśli nie są starannie ułożone, żyją własnym życiem.

chwyc zycie za wlosy

Violet wie, że jest piękna, ale to jej włosy (według niej) przesądzają o tym, czy będzie uznawana za atrakcyjną, czy nie. Pewnego dnia w przypływie załamania staje przed lustrem, bierze do ręki maszynkę do golenia i… potem nic nie jest już takie samo. Chwyć życie za włosy to piękny film o zbytnim dbaniu o naszą zewnętrzność, o zapominaniu o radości z życia, o tym, że relacje między ludźmi wcale nie muszą być płytkie i powierzchowne.

Przekaz mówiący o tym, że nieważne jak wyglądamy, zawsze jest w nas coś pięknego, jest niesamowity. Stanowi świetną odtrutkę chociażby na treści serwowane w recenzowanym przez nas Insatiable 2. Idealna propozycja dla osób, które leczą kompleksy lub które mierzą się z perfekcjonizmem!

Wspinaczka

Film na podstawie książki Nadira Dendoune’a, który także wyruszył bez przygotowania na podbój Mount Everestu. Opowiada o chłopaku, który mieszka w biednej, francuskiej dzielnicy i raczej nie ma przed sobą żadnych perspektyw. Jest za to do szaleństwa zakochany w dziewczynie, które wymaga na nim obietnicę, że zrobi coś, co będzie dowodem na to, iż można na nim polegać. Sam postanawia więc… zdobyć Mount Everest.

wspinaczka

Nie ma nawet pojęcia, ile metrów ma najwyższa góra świata, nie wie, że ludzie umierają na szlaku. A jednak cudem zdobywa sponsorów i wyrusza na wyprawę. Jego podróż jest pełna trudności i strachu, a jednak Sam zdobywa szczyt. Dlatego właśnie Wspinaczka to świetna propozycja dla wszystkich, którym wydaje się, że nic już nie mogą zrobić z pewnymi sytuacjami. Jeśli bardzo chcemy, jesteśmy w stanie przełamać mnóstwo ograniczeń. Produkcja ma megapozytywny wydźwięk, choć jej zakończenie i przebieg nie są niczym odkrywczym. W końcu nie wszystko musi takie być.

Jestem na tak

Jestem na tak z 2008 roku to absolutna klasyka pozytywnej motywacji. Bohaterem tego filmu jest pracownik banku, który postanawia odpowiadać “tak” na wszystkie propozycje podsuwane mu przez życie. Jest zabawnie, bo nie ma żadnych innych zasad poza tym, że odpowiedź – zawsze i na wszystko – musi być pozytywna. Prowadzi to do niespodziewanych wydarzeń, a na koniec pokazuje, że w sumie przeginanie w żadną stronę nie jest dobre.

Jestem na tak

Świetna propozycja dla osób, które czują, że za dużo marudzą i które boją się podejmować akcje poza słynną “strefą komfortu”. Lepsze podejście do wykonywanych codziennie czynności decyduje i o sukcesach w FIFA czy CS:GO, i o jakości życia w zawodach mniej ekscytujących niż bycie esportowcem. Bardzo dobrze, że i takie filmy znajdują się w ofercie Netflix!

Umysł w ogniu

Ten film powstał na podstawie książki Susannah Cahalan. Pewnego dnia dziewczyna zaczęła zachowywać się w niewytłumaczalny sposób – gubić dni, terminy, zawalać zadania i nie tylko… Do tego doszedł szereg dziwnych i nietypowych objawów. Z czasem okazało się, że Susannah ma zapalenie mózgu. Jednak zanim doszło do diagnozy, dziewczyna była już kierowana do szpitala psychiatrycznego… Susannah podejmuje walkę o siebie, o własne życie.

Umysł w ogniu

Jeśli zmagacie się z trudną chorobą lub czymś, co bardzo wpływa na waszą jakość życia, jeśli lekarze wciąż nie mogą was zdiagnozować – warto obejrzeć ten film. Mimo swojego ciężkiego klimatu wprowadza nadzieję i pokazuje, żeby nigdy się nie poddawać. Zdrowym pokazuje, żeby zawsze doceniać swoją sprawność, bo wcale nie jest ona czymś oczywistym.

W pogoni za szczęściem

Problemy finansowe? Cóż, kto ich nie zna… W tym filmie jest mowa o pieniądzach, ale tak naprawdę na pierwszy plan wysuwa się tu siła marzeń i determinacja. W pogoni za szczęściem to historia ojca i syna. Ojciec ciężko pracuje na utrzymanie swojej rodziny, ale zarabia za mało, zdecydowanie za mało, aby godnie żyć.

w pogoni za szczęściem

Dochodzi do tego, że wraz ze swoim synem nocuje w schroniskach i na przystankach. Mimo tego ojciec nie pozwala, aby szczęście syna (na ile to możliwe) zostało naruszone. Robi wszystko, aby ich życie stało się lepsze. To piękna historia o sile miłości. Po tym filmie inaczej będziecie odbierać wydźwięk motywacyjnego cytatu: “Nigdy nie daj sobie wmówić, że czegoś nie potrafisz”!

Wszystko za życie

To historia Christophera – młodego człowieka, który kończy studia, ale zamiast poświęcić się karierze zawodowej, wyrusza autostopem w kierunku Alaski. Rezygnuje z bezpiecznego życia i oszczędności, aby odnaleźć siebie i żyć na swoich warunkach. Nie chce, aby społeczeństwo cokolwiek mu narzucało.

wszystko za zycie

Dlatego też Wszystko za życie to dobra propozycja dla osób, które chcę się głęboko zastanowić nad wartościami, jakimi się kierują na co dzień i nad wpływem swoim decyzji na wszystko dookoła nich. Jest to dzieło na poziomie recenzowanego przez nas After Life. Netflix proponuje nam mądry film z przesłaniem, który zdecydowanie warto obejrzeć.

Król życia

Polska produkcja, która zrealizowana została z dużym wyczuciem smaku i dystansem. Główny bohater nie jest zadowolony ze swojego związku, mimo że teoretycznie wybrał sobie świetną partnerkę na żonę. Pracuje w korporacji, w której ludzie to zwykłe pionki, a szefostwo chyba nigdy nie słyszało pojęcia wypalenie zawodowe. Jednak pewnego dnia dochodzi do wypadku, w którym główny bohater traci pamięć i ostatecznie wraca do siebie, ale zmienia się jego osobowość.

krol zycia

Paradoksalnie staje się teraz wesołym lekkoduchem i wywraca życie swojej rodziny do góry nogami. Na nowo uczy się radości życia, przestaje przejmować się zdaniem obcych ludzi i rozumie, że wartość pieniądza jest przeceniana. Dobra propozycja dla osób, które czują, że trochę za mocno zaczęły myśleć w kategoriach materialnych. Król życia unika taniej motywacji i nadmiernego moralizatorstwa, ale mówi o sprawach ważnych.

Pamiętaj, że filmy motywacyjne to nie wszystko

Nasze propozycje filmów motywacyjnych w Netflix są dobre na poprawę nastroju lub po prostu spojrzenie na swoje problemy z innej perspektywy. Jeśli jednak ktoś choruje na depresję, to żaden film nie będzie cudownym lekiem. Tak samo jak żaden mówca motywacyjny czy coach.

Dlatego jeśli po prostu czujesz, że chwilowo masz gorszy nastrój i masz ochotę na film dający pozytywnego kopa w tyłek – to znalazłeś dobre zestawienie. W innym przypadku poza pozytywną motywacją zawsze warto poszukać profesjonalnej pomocy, bo zbyt wiele tzw. “dołków” bywa ignorowanych przez nas samych i nasze otoczenie.

Fot. Netflix

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments