Netflix: seriale i filmy na weekend. Pięć propozycji #9

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 15.11.2019, 12:00 Aktualizacja: 17.01.2021, 9:45
W najbliższy weekend wśród filmów i seriali na Netflix nowości co nie miara. Jej użytkownicy będą mogli zarówno poczuć klimat nadchodzących świąt, trochę się przestraszyć, jak i poznać dalsze losy królowej Elżbiety II z The Crown. Zapraszamy do zapoznania się z pięcioma wybranymi nowościami.
the crown - propozycje seriali netflix
3 Udostępnień

El Club – na Netflix od 15 listopada

W ostatnich latach za sprawą kilku produkcji mogliśmy „od kuchni” poznać mafijny świat w Kolumbii. Najpopularniejszy serial Netfliksa o Pablo Escobarze przerodził się nawet w grę. Premiera Narcos: Rise of the Cartels już w przyszłym tygodniu! Coraz więcej pojawia się także dzieł kultury poświęconych kartelom meksykańskim. Serial El Club kontynuuje ten trend.

W nadchodzącej produkcji, której dokładnej liczby odcinków jeszcze nie poznaliśmy, głównymi bohaterami są młodzi ludzie wywodzący się z zamożnego środowiska. W pewnym momencie wpadają na pomysł, aby rozkręcić swój własny biznes z nielegalnymi używkami. Bardzo szybko połączy ich to z prawdziwym światem narkotyków oraz przemocy.

Suburbicon – na Netflix od 15 listopada

George Clooney znany jest powszechnie przede wszystkim jako aktor, ale od blisko dwudziestu lat sporadycznie bierze się również za reżyserskie projekty. Ostatnio oglądać mogliśmy go w Paragrafie 22 na HBO GO, a teraz we współpracy z braćmi Coen oraz Grantem Heslovem napisał scenariusz do Suburbicon.

Dzieło Clooneya to kryminalna komedia, w której główne role zagrali Matt Damon, Julianne Moore oraz Oscar Isaac. Szczególnie warto jednak podkreślić obecność odpowiedzialnego za zdjęcia Roberta Elswita – znakomitego operatora, przez wiele lat współpracującego m.in. z Paulem Thomasem Andersonem. Suburbicon zatem powinien usatysfakcjonować także od strony wizualnej.

Klaus – na Netflix od 15 listopada

Skoro w telewizji nieśmiało zaczynają się już pojawiać świąteczne akcenty, to i nie może zabraknąć podobnych klimatem premierowych produkcji. Klaus to hiszpańska animacja przygotowana przez Sergio Pablosa (dotychczas związanego jako producent z Jak ukraść Księżyc), dla którego stanowi debiut reżyserski oraz scenariuszowy.

Historia dotyczy listonosza, który ze względu na swoje mierne wyniki w nauce w akademii zostaje przeniesiony na mroźną, pokrytą śniegiem wyspę. Młodzieniec wyrusza w drogę nieświadomy tego, jak wyjątkową osobę na niej spotka…

Piła: Dziedzictwo – na Netflix od 15 listopada

Nie brakuje spekulacji, że już w przyszłym roku na ekranach kin pojawi się dziewiąta część sagi Piła, zatem dla sympatyków tej serii to możliwość odświeżenia ostatniej części, dla pozostałych zaś nadrobienia. Pomimo że od czasu „jedynki”, nakręconej przez Jamesa Wana, trudno nie zauważyć, iż kolejne filmu nie są szczególnie doceniane przez publiczność, to statystyki wyraźnie wskazują na niesłabnące zainteresowanie zmaganiami z Jigsawem.

The Crown: Sezon 3 – na Netflix od 17 listopada

Być może najbardziej wyczekiwana serialowa premiera tej jesieni. Od czasu drugiego sezonu nie brakowało licznych opóźnień dotyczących ogłoszenia premiery trzeciego. Teraz już wszystko jest wiadome, a od najbliższej niedzieli będzie można śledzić dalsze losy królowej Elżbiety II. To dobra wiadomość szczególnie dla tych, którzy rozczarowali się recenzowaną przez nas Katarzyną Wielką od HBO.

Przypomnijmy, że z racji rozgrywanej w latach 60. i 70. akcji twórcy nie zdecydowali się na postarzenie dotychczasowych członków obsady i postawili na nowe nazwiska. Wśród najważniejszych postaci tegoroczna laureatka Oscara Olivia Colman zastąpiła Claire Foy, w księcia Filipa natomiast kosztem Matta Smitha wcielił się Tobias Menzies.


Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments