Netflix – seriale i filmy na weekend. Nasze 5 propozycji #27

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 20.03.2020, 10:28 Aktualizacja: 20.03.2021, 11:36
Weekend to już tradycyjnie czas na poszerzenie przez platformę Netflix oferty. Jakie nowe filmy i seriale trafią do popularnej wypożyczalni? Oto zestawienie pięciu najciekawszych premier, które mają miejsce w ten weekend. Jakie produkcje warto będzie odpalić?
Madam C.J. Walker
3 Udostępnień

Altered Carbon: Resleeved – na Netflix od 19 marca

Pod sam koniec lutego na platformę Netflix trafił drugi sezon Altered Carbon i zdążyliśmy go nawet zrecenzować, a teraz czas na spin-off serii. Jeżeli lubicie kreskę anime, opowieści futurystyczne oraz spektakularne pojedynki z efektami slow motion – Altered Carbon: Resleeved wydaje się odpowiednim wyborem.

Protagonistą w omawianym filmie jest Takeshi Kovacs, którego zadaniem jest chronić młodą dziewczynę z Yakuzy przed zabójczymi ninja i żołnierzami CTAC. Za przygotowanie scenariusza odpowiedzialny był Dai Sato. Fanom anime zdecydowanie nie trzeba go przedstawiać – jest autorem skryptów do Cowboy Bebop czy Ghost in the Shell: Stand Alone Complex.

Dare Me: Sezon 1 – na Netflix od 20 marca

W naszym kraju nie brakuje wspierających np. drużyny koszykarskie cheerleaderek, ale z pewnością nie jest to ten sam poziom tradycji i prestiżu jak w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Nic zatem dziwnego, że losy tancerek stały się materiałem na serial.

Bycie cheerleaderką dostarcza wielu pozytywnych emocji i pozwala się spełniać w roli tancerki, gimnastyczki i akrobatki. Nie oznacza to jednak, że młode dziewczyny mają łatwo i za efektami ich pracy stoją ciężkie treningi, dyscyplina oraz spory wysiłek także psychiczny. W życiu Beth oraz Addy, protagonistek Dare Me, największych trudności przysporzy jednak przyjazd nowej trenerki – intrygującej, tajemniczej kobiety, która wprowadzi sporo zmian w codzienności grupy cheerleaderek.

Własnymi rękoma: Historia Madam C.J. Walker – na Netflix od 20 marca

W ostatnich latach na ekranie nie brakuje (w założeniu wielkich) historii biograficznych o zasłużonych czarnoskórych mieszkańcach Ameryki. Dość wspomnieć niedawną Harriet, która otrzymała dwie nominacje do statuetki Oscara. Premiera serialu Własnymi rękoma to filmowy pomnik żyjącej na przełomie XIX i XX wieku Madam C.J. Walker.

Własnymi rękoma: Historia Madam C.J. Walker to opowieść o ubogiej praczce, która z czasem niespodziewanie dorobiła się fortuny. Jak tego dokonała? Co sprawiło, że na jej koncie pojawiły się miliony dolarów? Odpowiedź poznacie po seansie lub przeczytawszy naszą biograficzną sylwetkę Madam C.J. Walker. A w tytułowej roli nagrodzona Oscarem Octavia Spencer!

List do króla: Sezon 1 – na Netflix od 20 marca

Zdjęcia do drugiego sezonu Wiedźmina zostały wstrzymane, ale to nie oznacza, że zostajemy w zupełności odcięci od świata fantasy. Na platformę Netflix trafi pierwszy sezon serialu List do króla – opartego na powieści autorstwa holenderskiej pisarski Tonke Dragt.

Na widzów czeka zaledwie sześć odcinków tej nowej produkcji, ale za to niosących ze sobą średniowieczny klimat, magię oraz szereg walk na miecze. Czy głównemu bohaterowi, młodemu, nastoletniemu szkolonemu na rycerza uda się dostarczyć królowi tytułowy list? Jakie niebezpieczeństwa na niego czyhają podczas długiej drogi? List do króla od 20 marca dostępny jest na platformie Netflix.

Feel Good: Sezon 1 – na Netflix od 20 marca

Od kilku lat w naszym kraju zainteresowanie stand-upem sukcesywnie rośnie. Oczywiście powód jest prosty – ludzie lubią się śmiać. I to właśnie człowiekowi sceny, stand-uperce poświęcony jest nowy serial Netflix. Feel Good może być odpowiedzią na wyprodukowaną przez Amazon i wysoko ocenianą Marvelous Mrs Maisel, jednak należy podkreślić jedno: nie jest to historia tak zabawna jak anegdoty opowiadane na deskach.

Protagonistka Feel Good to znana w środowisku stand-upu Mae Martin. W serialu powodów do uśmiechu będzie zdecydowanie mniej, albowiem jego bohaterka to nie tylko autorka zabawnych tekstów, lecz także zmagająca się z narkotykowym nałogiem kobieta o niejednym problemie uczuciowym. Pierwszy sezon tworzy sześć epizodów.

Grafika: Netflix.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments