Własnymi rękoma: premiera za nami, serial już w Netflix!

Michał Małysa Seriale Publikacja: 20.03.2020, 8:30 Aktualizacja: 20.03.2021, 8:32
Miniseriale na bazie wydarzeń historycznych zdobywają w platformach streamingowych coraz większą popularność. W tym roku sukces Czarnobyla będzie miała okazję potwórzyć premiera Własnymi rękoma: Historia Madam C.J. Walker. To opowieść o tytułowej Afroamerykance, pierwszej czarnoskórej kobiecie ze statusem milionerki. Co warto wiedzieć o produkcji?
premiera własnymi rękoma - madam c.j. walker
6 Udostępnień

Premiera Własnymi rękoma: Historia Madam C.J. Walker

Olbrzymie pieniądze, skandale obyczajowe oraz rasowa dyskryminacja będą głównymi motorami fabularnymi serialu Własnymi rękoma: Historia Madam C.J. Walker. Premiera czteroodcinkowej produkcji zaplanowana została na piątek 20 marca 2020 roku. Od godz. 9.00 serial dostępny jest już w Netflix!

W roli głównej obsadzona została Olivia Spencer, laureatka Złotego Globu za najlepszą rolę drugoplanową w filmie Służące, a jednym z producentów wykonawczych jest koszykarz LeBron James. O samej postaci pisaliśmy szerzej w artykule o tym kim w ogóle była Madam C.J. Walker. A co warto wiedzieć o premierze serialu Własnymi rękoma?

Kanwą serialu jest biograficzna książka On Her Own Ground, autorstwa praprawnuczki Walker, A’Lelii Bundle. – Wbrew przeciwnościom losu, zdradom ze strony najbliższych, zaciekłej konkurencji, a przede wszystkim uprzedzeniom, z jakimi mierzyła się jako czarnoskóra kobieta w Ameryce niedługo po zniesieniu niewolnictwa, Walker udało się odnieść sukces: nie tylko stworzyła markę, która wprowadziła rewolucję na rynku produktów do pielęgnacji włosów Afroamerykanów, lecz także przyczyniła się do walki o sprawiedliwość społeczną – czytamy na stronie Netfliksa.

Kto znalazł się w obsadzie serialu?

Poza znaną i uwielbianą odtwórczynią roli głównej bohaterki, w obsadzie Własnymi rękoma: Historia Madam C.J. Walker znajdą się jeszcze:

  • Blair Underwood – C.J. Walker, mąż głównej bohaterki,
  • Tiffany Haddish – Leila, córka Madam C.J. Walker,
  • Carmen Ejogo – Addie Monroe, biznesowa rywalka Walker,
  • Garrett Morris – teść protagonistki,
  • Kevin Carroll – prawnik Ransom,
  • Bill Bellamy – kuzyn Sweetness.

Madam C.J. Walker - villa lewaro

Oprócz feministycznej tematyki na premierę Własnymi rękoma: Historia Madam C.J. Walker uwagę zwraca również obecność dużej liczby kobiet w ekipie technicznej serialu. Twórczynią Madam C.J. Walker jest Nicole Jefferson Asher, rola showrunnerek należy do Elle Johnson i Janine Sherman Barrois, a reżyserkami serialu są Kasi Lemmons i DeMane Davis.

Plan zdjęciowy rozłożony był pomiędzy trzy kanadyjskie miasta: Mississauga, Cambridge oraz St Catharines.

Grafika: Netflix.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments