New Game Plus w Metro Exodus. Co nas czeka?

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 27.03.2019, 13:48 Aktualizacja: 27.03.2020, 13:48
New Game Plus w Metro Exodus to naciekawsza ze zmian oferowanych przez twórców w Ranger's Update. Popremierowemu naprawieniu niedoróbek w gameplayu towarzyszy przede wszystkim możliwość ponownego przejścia gry ze znacznie trudniejszymy przeciwnikami i gorszymi warunkami pogodowymi. Skusicie się?
new game plus w metro exodus
4 Udostępnień

Twórcy Metro Exodus nie zostawiają graczy z pustymi rękoma

Mimo rosnącej popularności gier przeznaczonych głównie do rozgrywki wieloosobowej, na stałe zainteresowanie ze strony twórców danego produktu mogą liczyć również fani przygód w trybie single player. Tak właśnie jest z Metro Exodus, które doczekało się sporej aktualizacji, choć przecież nawet w podstawowej wersji sprawiało sporo radości. – Podróż Artyoma przez odradzającą się po wojnie atomowej Rosję uważam za dobrze spędzone kilkanaście godzin. Metro Exodus nie jest grą wybitną, ale jest bardzo dobrym tytułem dla fanów jednoosobowych strzelanek. Fabularnie i graficznie jest naprawdę satysfakcjonująca. Mogę z czystym sumieniem polecić ją nie tylko fanom uniwersum stworzonego przez Dmitry’a Glukhovsky’ego – pisał Michał w naszej recenzji Metro Exodus.

Metro Exodus

Sprzedaż przecenionej po premierze gry zawsze można jednak podkręcić, a i dotychczasowi posiadacze nie będą narzekać na garść nowinek. Tę przynosi zaś spora łatka nazwana przez twórców Ranger’s Update. Wymaga ona posiadania podstawowej wersji tytułu oraz 6GB wolnego miejsca na dysku. Prócz subtelnych zmian w optymalizacji gameplayu, standardowych dla popremierowych łatek, Metro Exodus doczekało się nowego trybu gry. Jakie opcje oferuje New Game Plus?

New Game Plus w Metro Exodus – jakie zmiany

Tryb New Game Plus to dość popularny sposób na przedłużenie żywotności gry i sprawienie, że dotychczasowi gracze jeszcze mocniej wciągną się w historię opowiadaną przez twórców. Na jakie opcje możemy liczyć, jeśli zdecydujemy się przejść Metro Exodus po raz kolejny od początku?

Metro Exodus

Prócz możliwości związanych z wykorzystywaniem zdobytych podczas pierwszej rozgrywki broni, New Game Plus w Metro Exodus oferuje przede wszystkim podniesienie poziomu gry. Sami dobieramy, które z elementów rozgrywki staną się trudniejsze. W uniwersum Glukhovsky’ego znacznie bardziej nieprzyjazna stać się może pogoda lub stopień skażenia, nie wspominając o dodatkowym uzbrojeniu wrogów i zwiększeniu wytrzymałości napotykanych potworów.

Zamierzacie przejść Metro Exodus raz jeszcze lub dać tej grze pierwszą szansę? A może z postapokaliptycznych hitów pierwszego kwartału 2019 bardziej przypadł wam do gustu Far Cry New Dawn?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments