Nintendo przejmuje studio Next Level Games

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 7.01.2021, 12:18 Aktualizacja: 7.01.2022, 12:18
Tym razem na zakupy wybrało się Nintendo i z opublikowanego dwa dni temu komunikatu dowiedzieliśmy się, że japońska korporacja stanie się właścicielem kanadyjskiego studia Next Level Games. Deweloperzy mają na swoim koncie kilka udanych produkcji, a od 2014 roku współpracują tylko z Nintendo, tworząc Metroid Prime: Federation Force oraz Luigi’s Mansion 3.
0 Udostępnień

Nowy właściciel, te same zasady

Kolejne przejęcia w branży giereczkowej. Tym razem na zakupy wybrała się japońska korporacja Nintendo, która niespodziewanie ogłosiła, że stała się właścicielem Next Level Games. Według oświadczenia transakcja ma zostać sfinalizowana 1 marca tego roku, ale dla kanadyjskiego studia nie będzie to wielka zmiana, przynajmniej pod względem produkcyjno-wydawniczym. Od stycznia 2014 roku deweloperzy zajmują się tworzeniem gier tylko dla Nintendo, a wcześniej odpowiadali oni m.in. za kilka produkcji na filmowej licencji (Spider-Man i Transformes) oraz Tom Clancy’s Ghost Recon na Wii.

Next Level Games najbardziej znane jest jednak z dwóch ostatnich części Luigi’s Mansion – recenzowana przez Tomasza Pstrągowskiego trzecia część ukazała się pod koniec 2019 roku.

Nintendo podkreśliło, że przejęcie ma pomóc w zapewnieniu studiu odpowiednich zasobów, by mogło ono prościej i szybciej wypuszczać kolejne gry. Kwota transakcji nie została ujawniona, a samo przejęcie ma mieć niewielki wpływ na wyniki finansowe japońskiej korporacji za chylący się ku końcowi rok podatkowy.

To nie jedyne przejęcia, o jakich słyszeliśmy w ostatnim czasie – tuż przed końcem poprzedniego roku pisałem o Tencencie, który stał się większościowym udziałowcem Digital Extremes i Splash Damage. Wcześniej natomiast wspominaliśmy o zakupach Embracer Group oraz Electronic Arts, a największym tego typu przedsięwzięciem ostatnich miesięcy była zmiana właściciela Bethesdy.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments