Nintendo wykorzysta porty USB. Duże zmiany w przesyle danych

Bartosz Witoszka Sprzęt Publikacja: 1.12.2020, 12:34 Aktualizacja: 1.12.2021, 12:34
O ile Switch sam w sobie jest naprawdę świetną konsolą, na której granie jest czystą przyjemnością, tak niektóre rozwiązania wprowadzone przez Nintendo były zwyczajnie upierdliwe. Przykładowo, chcąc przenieść zrzuty ekranu czy nagrane filmy poza urządzenie, konieczne było udostępnienie ich na Twitterze lub Facebooku, albo skorzystanie z karty pamięci. Najnowsza aktualizacja w końcu to zmieniła – od teraz można łatwo przenosić swoje multimedia na PC lub smartfona. A to tylko część nowych elementów wprowadzonych na Switchu przez Nintendo.
0 Udostępnień

Porty USB wreszcie w użyciu przez Nintendo

Japoński gigant jest jedną z ostatnich firm branży elektronicznej rozrywki, której gry dostarczają czystą radość, ale tego samego niestety nie można powiedzieć o projekcie pewnych rozwiązań stosowanych w urządzeniach Nintendo. Na szczęście najnowsza aktualizacja znacząco zmienia kilka opcji systemowych, a jednym z najważniejszych jest możliwość prostszego przesyłania zrzutów ekranu filmów poza konsolę.

Dotychczas należało wykorzystać do tego konto na Twitterze lub Facebooku, a materiały udostępniać w formie postów. Można też było użyć karty microSD, jednak nie każdy ją posiadał (piszę tu między innymi o sobie). Nintendo przypomniało sobie w końcu, że w Switchu zastosowano port USB i postanowiło go wykorzystać tak, jak robi to reszta współczesnego świata. Za pośrednictwem kabla ze złączem micro USB typu C można teraz przesyłać zrzuty ekranu i nagrane materiały na pecety. Nie myślcie jednak, że wystarczy jedynie podpiąć urządzenie do komputera.

Po udanym połączeniu należy wejść w ustawienia konsoli, następnie uruchomić sekcję zarządzania pamięcią i wybrać ostatnią opcję, czyli tą poświęconą multimediom. Potem wystarczy wybrać funkcję kopiowania na PC za pośrednictwem portu USB, by system operacyjny komputer mógł wykryć konsolę. Reszta będzie przebiegać podobnie, jak w przypadku innych urządzeń podpinanych do peceta za pomocą portu USB.

Dostępna jest również możliwość przesyłania obrazków i filmów z konsoli bezpośrednio na smartfon za pomocą kodu QR, co zostało pokazane na poniższym tweecie.

Z innych ciekawych udogodnień, jakie przyniosła aktualizacja 11.0.0, jest możliwość automatycznego pobierania danych zapisanych w chmurze na wielu konsolach. Dodano również nową sekcję – Trendy umożliwiają zobaczenie, które gry są popularne wśród naszych znajomych.

Na ekranie startowym pojawiła się także ikonka Nintendo Switch Online, dzięki której w łatwy sposób będzie można przejść do usługi subskrypcyjnej Wielkiego N. Osoby często korzystające z eShopu ucieszą się z funkcji nadawania priorytetu pobierania.

 

Ponadto nie zabrakło nowych elementów kosmetycznych – z okazji 35-lecia Super Mario Bros deweloperzy dodali aż 12 awatarów. Więcej o tym, co wprowadziła aktualizacja 11.0.0 przeczytać można w tej notce. Żeby móc uwolnić pełny potencjał portu micro USB na Switchu, należy wejść w ustawienia systemowe i przejść do ostatniej sekcji w celu rozpoczęcia pobierania aktualizacji.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments