Znamy nominacje do nagród Śląkfy 2018

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 28.05.2019, 9:47 Aktualizacja: 9.07.2020, 13:58
Wśród nominowanych do Śląkfy znaleźli się m.in. Krzysztof Ostrowski czy Jacek Dukaj. Nagrody Śląskiego Klubu Fantastyki zostaną zostaną wręczone na Seminarium Literackim ŚKF (21-23 czerwca).
komiksy nonstop comics
0 Udostępnień

Krzysztof Ostrowski z Non Stop Comics nominowany

Jeszcze niedawno jako pierwsi informowaliśmy was o nowej ofercie wydawniczej Non Stop Comics. Teraz wśród nominowanych w kategorii Wydawca/ promotor roku do Śląkfy 2018 znaleźliśmy m. in. Krzysztofa Ostrowski z Non Stop Comics.

Piotr W. Cholewa, który nominował Krzysztofa Ostrowskiego:

Nominację tak uzasadnił Piotr W. Cholewa: Non Stop Comics to wydawnictwo raczej młode (pierwsze publikacje to jesień 2017), ale nawet przez ten krótki okres dało się poznać z wyczucia i jakości dobieranych do tłumaczenia komiksów. Czy to „The Goon”, klasyczna „Tank Girl”, „Monstressa” czy hiszpański „Torpedo” – są to komiksy świetne, zarówno pod względem grafiki, jak i scenariusza. W zeszłym roku wydawca otrzymał nagrodę Komixus na zeszłorocznym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Z nadzieją, że ta godna podziwu działalność będzie trwała dłużej, ale przede wszystkim ze względu na znakomity poziom uzyskany w jakże krótkim czasie, z przyjemnością nominuję Krzysztofa Ostrowskiego z Non Stop Comics do nagrody Śląkfa.

Nagroda tradycyjnie zostanie wręczona na naszym Seminarium Literackim (21-23 czerwca).
Nominacje do Śląkfy za 2018 r.

    • Nominacja w kategorii Twórca roku – Piotr Cieśliński, Jacek Dukaj, Martyna Raduchowska, Robert Wegner.
    • Nominacja w kategorii Wydawca/ promotor roku: Tomasz Kołodziejczak & Artur Szrejter (Egmont), Piotr Milewski & Mikołaj Wicher, Andrzej Miszkurka (MAG), Krzysztof Ostrowski (Non Stop Comics), Marcin Zwierzchowski.
    • Nominacja w kategorii Fan roku: Ryszard Derdziński, Maciej Pitala, Dawid Wiktorski, Leszek Zieliński.

Śląkfa jest nagrodą przyznawaną przez Śląski Klub Fantastyki już od 1984 roku. Laureaci wybierani są w trzech kategoriach: Twórca, Wydawca, Fan. Wyboru dokonuje jury, w skład którego wchodzą członkowie zarządu Klubu oraz inne zaproszone osoby. Statuetkę zaprojektował Marian Knobloch.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments