Nowa aktualizacja do Star Wars: Squadrons – 120 FPS-ów na Xbox Series X|S

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 27.11.2020, 10:40 Aktualizacja: 27.11.2021, 17:56
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, część gier wydanych przez Electronic Arts otrzymało lub wkrótce otrzyma aktualizacje, które usprawnią działanie tytułów na konsolach nowej generacji. Od tego tygodnia posiadacze Xbox Series X|S lub PS5 mogą cieszyć się ulepszoną grafikę, ale zmiany dotyczącej liczby FPS-ów wprowadzone zostały tylko na konsolach Microsoftu. Na nich gra może działać nawet w 120 FPS-ach z tzw. zmiennym odświeżaniem (VRR).
0 Udostępnień

Większa liczba klatek animacji tylko dla konsol Microsoftu

Nowa gra w uniwersum Gwiezdnych Wojen zaliczyła całkiem udany debiut, jednak EA Motive, studio odpowiedzialne za grę, oraz Electronic Arts (wydawca) zdecydowali, że do Star Wars: Squadrons nie zostaną dodane nowe rozszerzenia. Okazuje się jednak, że ta koncepcja jest już nieaktualna, bo pod koniec zeszłego tygodnia pojawiła się informacja, że produkcja doczeka się wsparcia po premierze, a pierwszą aktualizację można pobierać od tej środy.

Wtedy również do gry trafiło uaktualnienie poprawiające działanie Squadrons na konsolach nowej generacji, o czym Electronic Arts poinformowało na początku listopada. Zmiany pojawiły się zarówno na sprzętach Microsoftu, jak i Sony, jednak to właśnie na konsolach Giganta z Redmond produkcja będzie działać wyraźnie lepiej.

Na Xbox Series X gra uruchamia się w 4K i 60 FPS-ach, a na słabszym modelu gracze również mogą cieszyć się płynnością animacji na poziomie 60 klatek na sekundę, ale w rozdzielczości 1440p. Na obu konsolach pojawił się również tryb wydajnościowy, który pozwoli na rozgrywkę w aż 120 FPS-ach, jednak znacząco odbije się to na grafice. Do tego na konsolach Microsoftu wprowadzono również technologię VRR (zmienne odświeżanie), jednak warto mieć na uwadze to, że zadziała ona tylko na monitorach, które przystosowane są do obsługi tej funkcji. 

W przypadku PlayStation 5 wygląda to wyraźniej gorzej, bowiem tam aktualizacja ma jedynie poprawiać jakość oświetlenia i cieniowania, a wydajność Squadrons ma być porównywalna z tą z PS4 Pro. Pełna lista zmian dostępna jest tutaj.

Premiera Star Wars: Squadrons odbyła się 2 października. Oprócz konsol nowej i starej generacji gra dostępna jest na komputerach osobistych.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments