Nowe Gran Turismo grą kompletną – deklarują twórcy

Michał Małysa Premiery i zapowiedzi Publikacja: 3.07.2019, 10:00 Aktualizacja: 3.07.2020, 9:43
Kultowych gier wyścigowych wymienić można masę, jednak to za serią powstałą z myślą o pierwszej konsoli PlayStation stoją twarde liczby. Czy nowe Gran Turismo, tworzone prawdopodobnie z myślą o sprzęcie kolejnej generacji, udźwignie ciężar odpowiedzialności? Twórcy są co do tego pewni.
nowe gran turismo
15 Udostępnień

Powrót legendarnego zawodnika

Mimo iż w moim osobistym rankingu kultowych gier wyścigowych Gran Turismo się nie pojawiło, serii tej nie trzeba przedstawiać ani mi, ani innym graczom nie posiadającym w czasach młodości konsoli. Kultowość tego tytułu i jego olbrzymia waga dla branży gier to nie tylko kwestia nostalgii. Za Gran Turismo stoją liczby – pierwsza odsłona serii była najpopularniejszą produkcją pierwszego PlayStation, rozchodząc się w niemal jedenastu milionach egzemplarzy.

nowe gran turismo

Mimo iż proces powstawania kolejnej wyścigówki z cyklu wciąż nie został oficjalnie zakomunikowany, dla większości fanów serii była to oczywistość. Okazuje się, że podobnie podchodzili do sprawy twórcy. – To oczywiste, że pracujemy już nad następnym Gran Turismo – potwierdził Kazunori Yamauchi, CEO firmy Polyphony Digital, która odpowiada za kolejne produkcje ze znaczkiem GT. Czego możemy spodziewać się jego zdaniem po nowym Gran Turismo?

Nowe Gran Turismo okiem twórców

W wywiadzie dla portalu GT Planet deweloper opowiada o swoim kontakcie z fanami, który dał mu odpowiednią perspektywę patrzenia na historię serii. Poważnie wpłynąć ma to na wygląd nowego Gran Turismo. – Sądzę, że następny tytuł, który stworzymy, będzie kombinacją przeszłości, teraźniejszości i przyszłości – kompletną formą Gran Turismo – zadeklarował.

nowe gran turismo

Istotnym pytaniem zadanym przez dziennikarzy portalu był wpływ następnej generacji na kształt gamingu. Odpowiedź sugerować może, iż ważnym elementem doświadczenia z nowym Gran Turismo będzie wirtualna rzeczywistość. – Pierwszą rzeczą, na którą wpłynie większa moc sprzętu, będzie VR. Nie sądzę, aby istniało cokolwiek innego, co wymagałoby aż tak wiele mocy obliczeniowej. Naprawdę lubię VR i jestem jednym z tych, którzy wierzą w jego możliwości. To technologia bardzo dobrze dopasowana do potrzeb gier wyścigowych – stwierdził Yamauchi.

Źródło: GT Planet. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments