Nowości Wydawnictwa KBOOM. Co poza Umbrella Academy?

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 8.04.2019, 18:52 Aktualizacja: 8.04.2020, 18:52
Nowości Wydawnictwa KBOOM na kwiecień i maj nie są może liczne, jednak wśród trzech zaplanowanych tytułów doskonale odnajdą się entuzjaści różnych nurtów i gatunków. Czemu warto zainteresować się albumami Bloodshot Odrodzenie – Polowanie, The Umbrella Academy – Apocalypse Suite oraz God Country?
nowosci wydawnictwa kboom kwiecien maj 2019
65 Udostępnień

Nowości Wydawnictwa KBOOM w kwietniu – Bloodshot

Wydawnictwo KBOOM przygotowało na kwiecień 2019 wyłącznie jedną premierę, ale za to naprawdę mocną. Do wydanego w listopadzie ubiegłego roku pierwszego tomu serii Bloodshot Odrodzenie Jeffa Lemire’a oraz Butcha Guice’a (album zawierał materiały opublikowane pierwotnie w Bloodshot Reborn #1-5) dołączy pod koniec miesiąca Polowanie, zbierające zeszyty #6-9.

bloodshot odrodzenie polowanie wydawnictwo kboom

Bloodshot ruszył na polowanie. Zdeterminowany aby powstrzymać falę terroru przelewającą się przez Kolorado, Bloodshot wyrusza w podróż przez Góry Skaliste aby zniszczyć nanity, które budzą w ludziach seryjnych morderców. Lecz czy uda mu się dopiąć swego wbrew alkoholowi, narkotykom, i chorym wizjom nawiedzającym jego głowę? Przekonaj się sam, w drugiej części serii autorstwa bestsellerowego pisarza Jeffa Lemire’a (Waleczni, Descender) oraz nominata do nagrody Eisnera artysty Butcha Guice’a (Nindżak, Zimowy Żołnierz). Bloodshot Odrodzenie #6-9 kontynuuje historię okrzykniętą jedną z najlepszych serii roku przez IGN, Uproxx, Comic Vine, i wielu innych!

Nowości Wydawnictwa KBOOM w maju – Umbrella Academy i…

W maju natomiast będziemy mieli do czynienia z hitem, który został niedawno zaadaptowany przez serialowego giganta. A skoro Netflix potwierdził właśnie drugi sezon Umbrella Academy, może warto wziąć się za komiksowy odpowiednik? Swoją premierę będzie miał on już 23 maja.

nowosci wydawnictwa kboom umbrella academy

W wyniku niewytłumaczalnego wypadku, czterdzieści trzy kobiety, które nie wykazywały żadnych oznak ciąży, rodzą niespodziewane potomstwo. Siedmioro z dzieci zostaje adoptowanych przez Reginalda Hargreevesa; dopytywany dlaczego to zrobił, odpowiada: „By ocalić świat”. Cała siódemka tworzy Akademię Parasoli, dysfunkcyjną rodzinę, obdarzoną dziwacznymi mocami. Już jako dziesięciolatkowie muszą się zmierzyć z oszalałą i zabójczą Wieżą Eiffela, kierowaną przez zabójczego zrobotyzowanego zombie Gustawa Eiffela. Dekadę później drużyna się rozpada, ale niespodziewana śmierć Hargreevesa, prowadzi do pojednania rodzeństwa, które raz jeszcze musi ocalić świat. Wymyślona i napisana przez wokalistę My Chemical Romance, Gerarda Waya’a, Akademia Parasoli – Suita Apokaliptyczna, to rysunki nominowanego do nagrody Eisnera Gabriela Ba (De:Tales, Casanova), kolory autorstwa zdobywcy nagrody Eisnera, Dave’a Stewarta oraz okładki stworzone przez wielokrotnego laureata Eisnerów, Jamesa Jeana. Niniejszy tom zbiera sześć pierwszych zeszytów, dwie krótkie historie, których nakłady są od dawna wyczerpane oraz szkicownik, zawierający prace Ba, Jeana oraz Waya.

Drugim majowym tytułem będzie album może nie tak medialny, ale równie obiecujący. Poważna tematyka God Country z pewnością przypadnie do gustu entuzjastom komiksów, które niosą ze sobą mnóstwo refleksji.

god country nowosci wydawnictwa kboom

Dawno temu w zachodniej części Teksasu staruszek Emmett Quinlan umierał na Alzheimera. Jego syn Roy, poza wychowywaniem swojej córki, musiał patrzeć jak jego własny ojciec zmienia się w owładniętego nienawiścią starego potwora. Co gorsza, w ich stronę zmierzała trąba powietrzna, gotowa zniszczyć wszystko, co było ważne dla rodziny Quinlan. Właśnie ta burza miała przynieść wiele zmian. Bowiem trąba powietrzna nie pochodziła z tego świata… i sprowadziła ze sobą coś wyjątkowego… Z gruzów swojego domu Emmett Quinlan wyłonił się ściskając zaczarowany, niezniszczalny, trzy i pół metrowej długości gadający miecz o imieniu Valofax. I tak długo, jak go dzierżył… znów był sobą. Nie miał Alzheimera. Znów pamiętał, jak się nazywa i rozpoznawał twarze najbliższych. Sęk w tym, kochani… że ten miecz nie należał do Emmetta. A jego prawowici właściciele nie cofną się przed niczym, żeby go odzyskać… GOD COUNTRY to ciesząca się uznaniem krytyków, bestsellerowa, spektakularna miniseria, opowiadająca o rodzinie, starości i pogodzeniu ze stratą. Do zespołu twórców należą autorzy BUZZKILL i PAYBACKS oraz scenarzysta takich tytułów jak REDNECK, BABYTEETH i GHOST FLEET.

Zamierzacie dać się porwać propozycjom Wydawnictwa KBOOM na kwiecień i maj?

 

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments