Nowy Need for Speed dopiero w 2022 roku. Criterion pomoże przy Battlefieldzie 6

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 2.03.2021, 11:35 Aktualizacja: 2.03.2022, 11:35
Fani serii gier o wyścigach ulicznych spod skrzydeł Electronic Arts będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ premiera kolejnej części została opóźniona. Powodem zmiany terminu wydania nowego Need for Speeda na 2022 rok jest przekierowanie jego twórców do pomocy przy pracach nad Battlefieldem 6. EA chce, by niezapowiedziana jeszcze strzelanka ukazała się jesienią bieżącego roku.
need for speed heat
0 Udostępnień

Jedni zyskują, inni tracą

Pomimo że nowe części Need for Speed nie cieszyły się tak ciepłym przyjęciem, jak poprzednie odsłony tego cyklu, zwłaszcza te pochodzące z pierwszej dekady XXI wieku, to Electronic Arts nie zaprzestało rozwijania serii. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nienazwana jeszcze odsłona miała mieć premierę do końca tego roku, ale ten plan stał się już nieaktualny, o czym poinformowała Laura Miele, dyrektorka wewnętrznych studiów EA.

W wywiadzie dla Polygonu Miele zapowiada, że Need for Speed powróci dopiero w 2022 roku, a powodem takiej decyzji jest chęć wydania Battlefielda 6 jeszcze tej jesieni, o czym wspominaliśmy przy okazji omówienia raportu fiskalnego. Stąd konieczność przekierowania deweloperów z Criterion Games do pomocy szwedzkiemu Dice, by gra ukazała się terminie. Oficjalna zapowiedź Battlefielda 6 ma nastąpić wiosną, ale nie znamy jeszcze szczegółów w tym temacie. Warto zauważyć, że deweloperzy z Criterion Games już wcześniej pomagali Dice, choćby przy okazji prac nad dwiema częściami Star Wars: Battlefront czy Battlefieldem 5.

need for speed heat gamescom 2019 screen

Miele podkreśla również, że fani wyścigów mogą spodziewać się przynajmniej jednej takiej gry wydanej w tym roku przez Electronic Arts. Wszystko za sprawą przejęcia Codemasters – transakcja została sfinalizowana w lutym tego roku. Nie wiadomo jednak, czy będzie chodziło o kontynuację którego z cykli brytyjskiego dewelopera, czy może zupełnie nową serię.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments