Oceny Stranger Things 3 z całego świata. Warto oglądać?

Michał Małysa Seriale Publikacja: 8.07.2019, 14:00 Aktualizacja: 8.07.2020, 12:12
Paranormalne siły zagrażające Hawkins znów dają się we znaki młodym bohaterom Stranger Things. 3 sezon oceniany jest naprawdę różnie, dlatego warto poznać opinie recenzentów z całego świata. Zebrały je od krytyków oraz swoich użytkowników serwisy Rotten Tomatoes i Metacritic. Czy warto zbratać się z bandą Jedenastki?
stranger things
0 Udostępnień

Oceny Stranger Things 3 według Rotten Tomatoes

Opinie na temat trzeciego sezonu zalały świat już w dzień premiery Stranger Things 3 w Netflix, nie brakowało bowiem śmiałków, którzy łyknęli cały sezon naraz. Po weekendzie można jednak podejść do całej sprawy na spokojnie, gdyż wolne dni (szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie długi weekend zaczął się od Dnia Niepodległości 4 lipca) sprzyjały refleksji. Jakie oceny Stranger Things 3 zebrane zostały w serwisie Rotten Tomatoes?

Spośród 76 recenzji, które zebrane zostały przez redakcję serwisu na chwilę obecną, aż 68 oceniło Stranger Things 3 pozytywnie. Samantha Nelson z The Verge chwali umiejętność autorów filmu do ciekawej rozbudowy własnego uniwersum, a Lorraine Ali z Los Angeles Times zachwycona jest podtrzymaniem dziwnego uroku oraz specyficznego humoru serii. Wśród niezadowolonych krytyków pojawiają się głosy, że serial przyciąga jedynie sprytnym opakowaniem (Mike Hale z New York Times) lub jest zwyczajnie słaby i nierówny (Sonia Sariya z Vanity Fair). Ostateczny werdykt krytyków oraz użytkowników RT? Średnia ocen jednych i drugich oscyluje wokół 89%.

Metacritic – tu oceny Stranger Things 3 są nieco słabsze

Nieco słabiej niż w przypadku Rotten Tomatoes prezentują się oceny Stranger Things 3 zebrane przez serwis Metacritic. Tam wynik krytyków stanął na 74 punktach, a użytkownicy serwisu ocenili trzeci sezon serialu na 7,2 w dziesięciostopniowej skali.

Warta uwagi wydaje się wyważona ocena Alana Sepinwalla z Rolling Stone (7/10 i docenienie rozwoju postaci przy jednoczesnym zauważeniu powtarzalności pewnych schematów) oraz mieszana Dana Fienberga z The Hollywood Reporter (5/10 z podkreśleniem frustrującej nonsensowności wielu elementów świata, które nie doczekały się nawet prób wyjaśnienia).

Której z ocen Stranger Things 3 bliżej jest do waszych odczuć? Nasza recenzentka już dawno nasmarowała pióro i przelewa na papier swoje spostrzeżenia. Oczekujcie na opinię Zagrano.pl już wkrótce!

Źródło: Rotten Tomatoes, Metacritic. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments