Organizatorzy Gamescomu nie boją się koronawirusa. Wydarzenie w trybie hybrydowym

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 19.03.2021, 10:01 Aktualizacja: 19.03.2022, 10:01
Mija rok od wprowadzenia obostrzeń mających zatrzymać rozwój pandemii koronawirusa i wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez jakiś czas ludzkość będzie musiała zmagać się z tym kryzysem. Kryzysem, który odbija się na wszystkich branżach, w tym tej związanej z organizacją imprez masowych, konwentów czy targów. Koelnmesse, firma zajmująca się przygotowaniem Gamescomu, poinformowała, że tegoroczna odsłona targów w Kolonii odbędzie się w formie hybrydowej.
0 Udostępnień

Kolonia ponownie otwarta na graczy

Na początku marca pisaliśmy o Electronic Entertainment Expo i tym, że tegoroczna odsłona wydarzenia będzie musiała odbyć się całkowicie w Internecie, ponieważ władze Los Angeles nie zezwoliły na organizację tak dużej imprezy. Wygląda jednak to, że pandemia koronawirusa nie jest przeszkodą dla wszystkich i tegoroczny Gamescom odbędzie się w trybie hybrydowym, o czym poinformowała firma Koelnmesse.

Globalny kryzys wymusił na wydawcach organizację własnych wydarzeń online (np. Ubisoft Forward), a część mniejszych deweloperów pokazywała swoje produkcje w ramach inicjatyw skupionych wokół Summer Game Fest. W zeszłym roku organizatorzy Gamescomu również postanowili skorzystać z dobrodziejstw Internetu. Z ankiet przeprowadzonych przez wspomnianą firmę wynika jednak, że gracze chcieliby powrotu do starej formuły targów. Przy czym nie podano, ile osób wzięło w nich udział (w zasadzie to ujawniono tylko trzy zagadnienia z wysokim procentem pozytywnych dla organizatora odpowiedzi), co nie przeszkodziło Koelnmesse, aby “odpowiedzieć na prośby swoich fanów”. Tak więc po wprowadzeniu nowych zasad związanych z bezpieczeństwem, które na bieżąco będą dopracowywane z władzami Kolonii, zdecydowano się, że Gamescom 2021 pozwoli na samodzielne odwiedzenie hal.

Jednocześnie cały czas mają być prowadzone transmisje online, na których będzie można zobaczyć wywiady i pokazy zwiastunów czy materiałów z rozgrywki. Wszystko to rozpocznie się już 24 sierpnia od ceremonii otwarcia, którą poprowadzi Geoff Keighley, a właściwe wydarzenie potrwa od 25 do 29 sierpnia. Sprzedaż biletów ruszy w maju, ale w ogłoszeniu podkreślono, że jeśli pandemia przybierze na sile, Gamescom ponownie odbędzie się tylko w formie cyfrowej. Więcej informacji znaleźć można na stronie organizatora.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments