Osiągnięcia w AC Valhalla na PC – Ubisoft zapewnia, że pojawią się one wkrótce

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 16.11.2020, 10:40 Aktualizacja: 16.11.2021, 11:41
Minął prawie tydzień od premiery Assassin’s Creed Valhalla. Tytuł zebrał całkiem przyzwoite oceny, jednak Ubisoft spotkał się ze sporą krytyką graczy za premierowy stan gry. Okazuje się, że błędy to nie jedyne, co francuski wydawca musi naprawić – graczom na komputerach osobistych przeszkadza brak osiągnięć na platformie Ubisoftu Connect. Po początkowym komunikacie, z którego wynikało, że system osiągnięć został zastąpiony, Ubisoft wycofał się z tej deklaracji, przepraszając za wprowadzenie w błąd.
0 Udostępnień

Osiągnięcia na PC pojawią się w grze, ale nie wiadomo kiedy

Choć nowy Assassin’s Creed zbiera w dużej mierze pozytywne oceny, to gracze narzekają na koszmarną optymalizację gry i to niezależnie od platform. W swojej recenzji Dominik Gąska wspomina o zwyczajnym rozczarowaniu stanem najnowszej odsłony jednej ze swoich ulubionych serii gier, ale okazuje się, że to nie jedyny problem tytułu. Użytkownicy komputerów osobistych, którzy grają w Valhallę, zauważyli, że platforma zastępująca Uplay nie obsługuje osiągnięć.

Ubisoft Connect poświęciłem oddzielny wpis prawie miesiąc temu – platforma pozwoli na przenoszenie zapisów pomiędzy PC a konsolami, jednak okazuje się, że nie obsługuje ona osiągnięć. 12 listopada na forum wydawcy potwierdził to jeden z pracowników Ubisoftu, odpowiadając na jeden z komentarzy użytkownika.

“Achievementy” zastąpić miał inny system oferujący nagrody za wykonywanie poszczególnych wyzwań, jednak jego również nie zabrakło podczas premiery Assassin’s Creed Valhalla. Dwa dni później pojawiła się jednak nowa wiadomość, z której wynikało, że usunięcie osiągnięć było niezamierzone:

Jesteśmy świadomi, że osiągnięcia nie są dostępne w Assassin’s Creed Valhalla na PC – nie planowaliśmy tego. Cały czas pracujemy nad udostępnieniem osiągnięć i będziemy informować na bieżąco, gdy pojawi się więcej informacji.

Tego samego dnia inny pracownik Ubisoftu przepraszał za wprowadzenie w błąd graczy, dla których osiągnięcia są tak ważną kwestią (okazuje się, że dla niektórych nawet bardzo). Nie podano jednak, kiedy możemy się spodziewać stosownej aktualizacji platformy i całej gry.

Assassin’s Creed Valhalla jest już dostępny na większości platform – tytuł pojawi się jeszcze 19 listopada na PS5, gdy konsola zaliczy swoją pełną, światową premierę.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments